Abdullah Gül'den eğitime 20 bin YTL destek

Abdullah Gül'den eğitime 20 bin YTL destek.12521
  • Giriş : 08.08.2008 / 00:11:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Uşak'ın Sivaslı ilçesinde yapımı süren Sivaslı Meslek Yüksek Okulu'nun inşaatına 20 bin YTL katkı sağladığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uşak Üniversitesi Sivaslı Meslek Yüksek Okulu Yaptırma, Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Hasip Vural, gazetecilere yaptığı açıklamada, Abdullah Gül'ün, Uşak'ın Sivaslı ilçesinde temeli 29 Ekim 2007'de atılan ve vatandaşlardan toplanan bağışlarla yapımı süren Sivaslı Meslek Yüksek Okulu'nun inşaatına 20 bin YTL gönderdiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı'ndan Ziraat Bankası kanalıyla gönderilen parayı teslim aldıklarını ifade eden Vural, Cumhurbaşkanı adına bağış makbuzu keserek kendisine gönderdiklerini söyledi.

İnşaat için bugüne dek vatandaşlardan 450 bin YTL para topladıklarını, çalışmanın tamamlanabilmesi için yaklaşık 400 bin YTL'ye daha ihtiyaç duyulduğunu belirten Vural, şunları kaydetti:

''Sayın Cumhurbaşkanımıza, gösterdiği duyarlılıktan dolayı halkımız adına çok teşekkür ediyoruz. Bizim için maddi değerinden çok manevi değeri olan bir katkı. Halkımızın yardımlarıyla yapılan okulumuzun açılışında Cumhurbaşkanımızı da aramızda görmek isteriz. Cumhurbaşkanımız, bizleri ve kentimizi onurlandırırsa çok mutlu oluruz'' dedi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman da AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uşak Üniversitesi'nin, yeni kurulan 32 üniversite arasında önemli aşamalar kaydettiğini, seçkin bir üniversite kurmak için çabaladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, Sivaslı Meslek Yüksek Okulu'na sağladığı katkıdan onur duyduğunu belirten Şişman, ''Okulumuzun açılış töreninde Sayın Cumhurbaşkanımızı kentimizde görmek universitemize onur verir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*