Abdullah Gül'den İsrail ve Filistin'e çağrı

Abdullah Gül'den İsrail ve Filistin'e çağrı.10700
  • Giriş : 29.12.2008 / 18:07:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail-Filistin arasında bir an önce ateşkes ve normalleşmenin sağlanması ve insani yardımların başlaması gerektiğini vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Mısır Dışişleri Bakanı Ahmed Ebul Geyt'in Ankara'ya bugün yaptığı ziyaret, Cumhurbaşkanı Gül ile Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in dün gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde kararlaştırıldı.

Ebul Geyt'in kabulde, İsrail'in Gazze'ye saldırısıyla ortaya çıkan durum öncesi ve gelinen noktaya ilişkin geniş bir brifing verdiği, Mısır açısından durumu değerlendirdiği öğrenildi. Ebul Geyt'in, ülkesinin konuyla ilgili ileriye dönük görüşlerini de Cumhurbaşkanı Gül'e ilettiği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün de ortaya çıkan duruma ''büyük resimden bakılması gerektiğini'' söylediği belirtildi.

''Filistin ve bölge ülkeleri arasında bölünme olmamasına'' işaret eden Cumhurbaşkanı Gül'ün, ''bir an önce ateşkesin ve normalleşmenin sağlanması ve insani yardımların başlamasının önemine değindiği'' aktarıldı. Gül'ün, barış sürecine katkıda bulunabilmesi için ABD'nin yeni yönetimine rahat bir ortam sağlanmasının da herkesin yararına olacağını ifade ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*