Abdullah Gül'den kapatma davası yorumu

Abdullah Gül'den kapatma davası yorumu.13884
  • Giriş : 05.06.2008 / 15:14:00
  • Güncelleme : 25.07.2008 / 20:02:17

Japonya temasları çerçevesinde Başkent Tokyo'da bulunan Abdullah Gül , kendisine yöneltilen " AKP'nin kapatma davasına yönelik soruya ," Mahkeme karını verince hep beraber göreceğiz " cevabını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tokyo temasları çerçevesinde Ulusal Basın Merkezinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , Türkiye'nin açık bir toplam olduğunu ve AB ile tam üyelik müzakerelerinin başladığını belirterek , demokrasisi gelişmiş bir Türkiye'de çok açık ve şeffaf tartışmaların olabileceğini dile getirdi.

Gül ,"Bazen bu tartışmalar çok sert olabiliyor. Türkiye, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti ilkesi temelleri üzerindedir ve bu temeller bu temellerde Türkiye'de tam bir mütabakat vardır. Farklı görüşler ve anlayışlar söz konusu olabilir. Bunlar da açık bir toplum içerisinde karşılıklı tartışılabilir "dedi .

Cumhurbaşkanı Gül AK Parti'ye açılan kapatma davasına yönelik soruya da, "Gündende olan bir dava ile ilgili konuşmam doğru olmaz . Mahkeme kararını verince hep beraber göreceğiz " şeklinde cevap verdi.

 

HABER ETİKETLERİ:

AK Parti kapatıldı AKP kapatıldı AK Parti kapandı AKP kapandı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious