Abdullah Gül'den Milli Takım'a övgü

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ''Milli takımımızın muhteşem oyunu ve muhteşem galibiyeti bizleri sevindirdi'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gül, Kayseri Havaalanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Kayserili hayırsever iş adamı Kadir Has'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını, diğer taraftan milli takımın aldığı galibiyetle mutlu olduklarını söyledi.

Milli takımın galibiyetinin büyük heyecan verdiğini vurgulayan Gül, şunları kaydetti:

''Her zaman gurur duyduğumuz değerli hemşehrimiz Kadir Has'ı kaybettik. Diğer taraftan dünkü milli takımımızın muhteşem oyunu ve muhteşem galibiyeti bizleri sevindirdi. Çok büyük bir heyecan vermiştir. Bu heyecan Türkiye'nin kendisine olan güvenini artıracaktır. Ekonomide, siyasetteki istikrar, eğitimde, imarda, sporda ve tüm alanda kalkınma söz konusu olunca bu kalkınmayı her alanda hissedersiniz. Adeta U borusu gibi. Dolayısıyla milli takımın dördüncü galibiyeti bizleri mutlu etmiştir. Önümüzdeki günlerde yapacağı maçı da kazanacaktır ve geçen dönem yaşadığımız üzüntüyü yaşatmayacaktır.''

Kayseri'ye yapımı tamamlanan Sarıoğlan Barajı'nın açılışı için geldiklerini hatırlatan Gül, Kayseri'de DSİ'nin yaptığı büyük hizmetler olduğunu ifade etti.

Develi ilçesindeki tünelde büyük ilerleme kaydedildiğini ancak kazı sırasında su kaynakları çıkması nedeniyle çalışmaların uzadığını ifade eden Gül, şöyle konuştu:

''Barajları göl yapmak veya şehirlerin iklimini değiştirmek için yapmıyoruz. Barajların sulama kanalları ile ülke menfaatine kullanılması önemli. Uzun yıllardır Türkiye'de büyük bir hata vardır. Baraj yapılınca iş bitecek zannedilmiştir. Ama barajların sulama kanalları ihmal edilmiştir. Barajlar bittiğinde sulama kanalarının da bitmiş olması lazım. Bu çarpık planlamanın ve biraz da bu işlere siyasetin çok katılmasının neticesi olmuştur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious