Abdullah Gül'ün bilinmeyen bir yönü

Abdullah Gül'ün bilinmeyen bir yönü.10208
  • Giriş : 11.06.2009 / 11:30:00
  • Güncelleme : 11.06.2009 / 11:42:42

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gençliğinde karateyle uğraştığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gençliğinde karate yapmış
Hırvatistan'da yapılan 44. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda, Avrupa şampiyonu olan Karate Milli Takımı'nı kabul eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'da bulunduğu yıllarda Taksim'de bir salona giderek karate yaptığını ve bu sporu sevdiğini dile getirdi.

Türkiye Karate Milli Takımı'nın Avrupa'da elde ettiği başarıdan ötürü gurur duyduğunu belirten Gül, sporcuları sık sık makamında ağırlamak istediğini söyledi. Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de geçen ay yapılan şampiyonada, 1 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya elde ederek birinci olan Milli Takım'ı, dün makamında kabul eden Gül, Türk bayrağını Avrupa'da başarıyla dalgalandıran karatecileri tek tek kutladı.

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Cumhurbaşkanı Gül'ün daha önce karate yapmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Türkiye'ye bir şampiyonluk daha getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Delihasan, "Bu duyguları antrenör olarak çok yaşadık. Başkan olarak bu duyguyu ilk kez yaşayarak Avrupa'dan dönmek farklı bir durum. İnşallah karateyi daha iyiye götürmek için büyük çaba sarf ediyoruz." dedi. Milli sporcular başarının karateyi bilen ve yapan bir Cumhurbaşkanı tarafından ödüllendirilmesinin kendileri için büyük bir onur olduğunu dile getirerek bundan sonraki bütün hazırlıklarının Akdeniz Oyunları için olacağını kaydetti.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*