Abdullah Gül'ün çağrısı büyük yankı uyandırdı!

Abdullah Gül'ün çağrısı büyük yankı uyandırdı!.12637
  • Giriş : 19.12.2007 / 19:09:00

Gül'ün, "Yardımlarınızı Güneydoğu'daki fakir vatandaşa yapın" çağrısı yurt çapında yankı uyandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği, Şırnak'ta 4 bin 200 aileye 42 ton gıda yardımında bulundu.

İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği tarafından Kurban Bayramı için Şırnak'a gönderilen 42 ton gıdanın ihtiyaç sahiplerine dağıtımı, Şırnak Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bünyamin Çil tarafından yapıldı. Dğıtım töreninde konuşan Vali Ali Yerlikaya, yapılan yardımlar ile bayramın amacına ulaştığını söyledi.


23 ülkede yoksul insanlara yardım yaptıklarını ifade eden İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bünyamin Çil, "Dernek olarak 11 Aralık'ta Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine Çankaya Köşkü'ne kabul edildik.

Bu davette sayın cumhurbaşkanı, bizlere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne özel ilgisinin olduğunu, yardım kuruluşları olarak oraya el uzatmamız gerektiğini söyleyince, biz de Kurban Bayramı'nda Şırnak'ta yaşayan yoksul vatandaşlara dağıtılmak üzere 42 ton gıda getirdik. Yardımların çoğu ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu tür sosyal yardımları bundan sonra da sürdüreceğiz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious