Abdullah Gül'ün kızı Kübra'nın nikahı kaça mal olacak?

Abdullah Gül'ün kızı Kübra'nın nikahı kaça mal olacak? .10270
  • Giriş : 10.10.2007 / 17:46:00

Kübra Gül, Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü İstanbul Gösteri Merkezi'nde evlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kübra Gül, Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü olan 14 Ekim Pazar günü Mehmet Sarımermer ile İstanbul Gösteri Merkezi'nde düzenlenecek nikah töreni ile evlenecek. Cumhurbaşkanı Gül, sadece ''kişisel hukuku olan kişilere'' davetiye gönderdi. Bu şekilde toplam 2 bin 500 davetiye dağıtılan nikaha, aile yakınlarının yanı sıra siyaset, iş ve sanat dünyasından 4 bin-4 bin 500 kişinin katılması bekleniyor. Bu arada, nikah için hiçbir yabancı konuğa davetiye gönderilmedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın saat 12.45-13.00 sıralarında kıyacağı nikahta, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eski TBMM Başkanı Bülent Arınç şahitlik yapacak.

''Nikah şekeri'' yerine davetliler adına Kayseri'de bir orman oluşturuldu. Nikah sonunda davetlilere adlarına dikilen ağacın sertifikası verilecek. Tebriklerin 4 saate yakın süreceği düşünülerek, davetlilere pasta ve içecek ikramında bulunulacak.

Aynı gün akşam Adile Sultan Yalısı'nda yaklaşık 300 kişi olarak belirlenen aile yakınlarına yemek verilecek.
Basın mensupları, nikah salonuna ve Adile Sultan Yalısı'na alınmayacak. Ancak nikah sonunda görüntü ve fotoğraf servisi yapılacak.

Nikahın kıyılacağı İstanbul Gösteri Merkezi'ne 23 bin 700 YTL, nikah şekeri yerine verilecek sertifika için 7 bin YTL, süslemeler için 25 bin YTL ve diğer giderler için 10 bin YTL harcandı.

Adile Sultan Yalısı'na ise 16 bin 750 YTL kira ödenirken, 300 kişilik yemek için yaklaşık 22 bin 600 YTL, otopark giderlerine de 2 bin YTL ödendi. Erkek tarafının karşılayacağı belirtilen masraflar, yaklaşık 107 bin YTL tuttu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious