Abdullah Gül'ün Köşk'te vereceği ilk iftar şehit ailelerine

Abdullah Gül'ün Köşk'te vereceği ilk iftar şehit ailelerine .8040
  • Giriş : 26.09.2007 / 10:41:00

Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nde vereceği ilk iftar için 225 şehit ve gazi yakınına davetiye gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk ziyaretini Güneydoğu'da terörle mücadele eden Mehmetçiğe yapan Cumhurbaşkanı Gül, Köşk'teki ilk iftarını da şehit ve gazi ailelerine verecek. 225 şehit ve gazi yakınının iştirak edeceği iftar programı 28 Eylül Cuma günü Çankaya Köşkü avizeli salonda gerçekleşecek. Gül böylece Köşk'te iftar geleneğini de yeniden başlatmış olacak. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın başlattığı Köşk'te iftar geleneği Demirel döneminde de sürdürülmüş, ancak Sezer'in Cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte kaldırılmıştı. Köşk'teki davete Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Muharip Gaziler Derneği ve Emniyet Şehit Aileleri Derneği mensupları davet edildi. Sözkonusu 225 şehit ve gazi yakını ile ilgili liste ise Genelkurmay ile irtibat halinde oluşturuldu.

KİMSESİZLER DE DAVET EDİLECEK

Çankaya Köşkü'nün kapıları yoksul ve kimsesizlere de açılacak. Cumhurbaşkanı Gül, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Yurtlarında kalan yaşlı, kimsesiz, dul ve yetimlere de Köşk'te iftar daveti verecek. Ancak bu davetin tarihi henüz kesinleştirilmedi. Köşk'te iş dünyasının temsilcilerinin ağırlamayı planlayan Gül'ün son iftar yemeğini ise siyasi parti temsilcileri ile milletvekillerine vereceği belirtiliyor.

ONUR VERİCİ BİR DAVET

Şehit Anneleri Derneği Başkanı Pakize Alpakbaba, Cumhurbaşkanı Gül'ün davetinin kendilerini çok memnun ettiğini söyledi. Alpakbaba, “Biz zaten böyle bir davranış bekliyoduk. Mübarek, kutsal bir günde bizi kabul etmesi çok onur verici. Ben bir gazi kızıyım ve şehit annesiyim. Daha önceden kapılarda kalıyor hayal kırıklıkları yaşıyorduk. İnşallah o tür şeyler bir daha olmaz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious