Abdullah Öcalan'dan DTP'ye uyarı!

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan, DTP'yi siyaset üretmesi ve kendini küçük başarılarla aldatmaması konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP'ye siyaset üretmesi ve kendini küçük başarılarla aldatmaması konusunda uyarlar yapan Öcalan, "DTP saldırılara karşı çok uyanık olması, siyaset üretmesi, kapsamlı çözümler geliştirmesi ve hayata geçirmesi gerekir. DTP oyuna gelmemeli, kendini küçük başarılarla aldatmamalıdır. DTP kendini aldatabilir veya bazı sorunların çözümünü başarabilir ancak her ne olursa olsun DTP sürekli uyanık olmalıdır" dedi.

Ateşkes çağrısı yapan 2 yüz aydından yaşananların ortaya çıkarılması için Adalet ve Hakikatları Araştırma Komisyonu kurmalarını isteyen teröristbaşı Öcalan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan da kurulacak komisyonu onay ve destek vermesi ricasında bulundu.

Öcalan şunları söyledi; "Başbakan'ın da bu konuda onayını alsınlar. Başbakan'dan da rica ediyorum, kurulacak Adalet ve Hakikatleri Araştırma Komisyonu'na destek sunsun."

Diyarbakır'da kanser tedavisi gören Mehmed Uzun'un sağlık durumu hakkında bilgi isteyen Öcalan, Kürtçe'nin kurumsallaşması için çalışmaların yapılmasını da istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious