Abdullah Öcalan'ın yemeği askerle aynı

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

Tolon Paşa. "Öcalan ve güvenlik timleri zehirlenmesin diye aynı kazandan yemek yiyor. Öcalan zehirlenirse timde zehirlenir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İmralı’daki güvenlik sistemini kuran emekli Org. Tolon, Öcalan’ın zehirlenmesinin imkansız olduğunu açıkladı. Tolon, terörist başı Öcalan’ın İmralı’ya getirilmesinin ardından her türlü saldırıya karşı önlem alındığını kaydedip, zehirlenme konusunda da hassas olunduğunu belirtti. Tolon’un verdiği bilgi, İmralı hakkında ilginç bazı gerçekleri ortaya koydu. Böyle bir olaya meydan vermemek için Öcalan ve güvenlik timleri aynı kazandan yemek yediği kaydedildi. Öcalan zehirlenirse vardiya yapan timin tümünün zehirleneceği ifade edildi.

DIŞARIYA SAÇ TELİ ÇIKMAZ

İmralı’daki güvenlik sistemini kuran emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Öcalan’ın kullanacağı her şeyin zehir kontrolünden geçirildiğini söyledi. Tolon’a göre Öcalan ’’dışarıya saç teli değil bakteri bile veremez.’’ Adalet Bakanlığı, İmralı’da tutuklu bulunan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın zehirlendiğine ilişkin iddiaları araştırmak üzere harekete geçti.

KİMSEYLE EL SIKIŞAMAZ

Uzman bir heyet tarafından yapılacak inceleme sonucu gerçek ortaya çıkacak. Tolon, Öcalan’ın yemekleri ve giysilerinin zehir kontrolünden geçirildiğini belirtirken, ’Onunla fiziki temas kesinlikle yasaktır. Kimseyle el bile sıkışamaz’ dedi. Tolon, Öcalan’ın İmralı’daki hayatıyla ilgili olarak şöyle konuştu:

’Onun bütün giysileri, kitapları ve yiyecekleri zehir kontrolünden geçirilir. Giysilerine zehir emdirilmiş mi diye bakılır. Fiziki temas kesinlikle yasaktır ve avukatları el bile sıkışamaz. Yemek yediği tabakları, bardakları herşeyi her öğün değiştirilir. Bir kez daha kullanılmaz. . 24 saat sürekli gözetim altındadır ve çok ciddi bir devlet güvenlik sistemi uygulanır.’

AYNI TİM GİDİYOR

Tolon, İmralı’daki güvenlik sistemini şöyle anlattı: ’İmralı’da timler vardiyalı olarak çalışır. Tim onunla aynı kazandan yemek yer. Malzemeyi almaya aynı tim gider, timin gözetiminde yemer pişer ve çelik kazan içinde kapalı olarak mutfaktan getirilir. Orada her eleman bir diğerinden sorumludur ve kimse kendi başına hareket edemez. Orada olamayacak tek şey zehirlemedir.’

ASILSIZ SÖYLENTİLER

Tolon, zehirlenme iddialarının gündeme getirileceğinin çok önceden tahmin edildiğini ve buna karşılık önlemlerin Öcalan’ın İmralı’ya getirilmesinden sonra alındığını söyledi ve asılsız söylentilerin dikkate alınmamasını istedi. Adalet Bakanlığı, Öcalan’ın zehirlendiğine yönelik iddialar üzerine 1 Mart’ta yaptığı yazılı açıklamada, Öcalan’ın Türkiye’de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edilen kişilerin yararlandığı tüm haklardan istifade ettiğini, bugüne kadar ciddi bir sağlık probleminin olmadığını bildirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious