Abdüllatif Şener AK Parti'de devam kararı verdi

  • Giriş : 01.06.2007 / 11:20:00

Abdüllatif Şener AK Parti'de devam kararı verdi; adaylık başvurusunu partiye sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti'nin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in siyasete devam kararı aldığını ve başvurusunu yaptığını söyledi.
Yazıcı, gazetelerde yazığı gibi Şener'in kendisine telefonu kapattığı iddialarını da reddetti.

AK Parti Meclis Grup Toplantısı öncesi soruları cevaplandıran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Şener'in kendisinin başvuru yaptığını ancak zamanlamasını bilmediğini söyledi.

Gazetelerde çıkan iddialara cevap veren Yazıcı, "Gazetelerde yazanlar, telefonu kapattı falan doğru değil. Bizim parti adabımızda hiçbir kimse bir genel başkan yardımcısına telefon kapatmaz. Böyle bir şey olmadı" dedi.

Adayların kendi durumlarını değerlendirebileceğini ifade eden Yazıcı, "Durumlarını değerlendirebilirler. Başka sorunları olabilir. Kafasında farklı projeler olabilir. 16 yıldır parlamentoda. Durumunu değerlendirmiş sonunda tekrar devam etmeye karar vermiş" diye konuştu.

Nereden aday olduğu ile ilgili soruları cevaplandıran Yazıcı, başvuruda nereyi yazdığını bilmediğini ancak kendi bölgesi olan Sivas olabileceğini dile getirdi.

Sivas Milletvekili Selami Uzun ise bu konuda kendisinin cevap veremeyeceğini ve Bakan'a sorulması gerektiğini kaydetti.

"Hala ikna çabaları devam mı ediyor?" denmesi üzerine ise Uzun, "Evet" yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious