Abdüllatif Şener alacağı oyu açıkladı!

Abdüllatif Şener alacağı oyu açıkladı!.8301
  • Giriş : 30.04.2009 / 23:17:00

AKP'den ayrılarak yol arkadaşlarıyla yeni parti için kolları sıvayan eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, alacağı oy oranını açıkladı. Bakın ne kadar oy alacakmış...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP'den ayrıldıktan sonra ''Yeni Oluşum Hareketi'' adı altında parti kurma çalışmalarını başlatan eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, yeni kuracağı partinin ne zaman siyaset arenasında yerini alacağı konusunda tarih vermedi fakat alacağı oy oranının şimdiden yüzde 30'larda olduğunu belirtti.

Şener, yaptığı yazılı açıklamada, uygun zamanda kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na vereceklerini belirterek, şimdiden yüzde 30'un üzerinde bir oy potansiyelini değerlendirebilecek güce ulaştıkları görüşünü savundu.

HÜKÜMET'İN EKONOMİ POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ

Hükümetin ekonomi politikasını da eleştiren Şener, dünya ekonomisi yeniden yapılanırken, Türkiye'nin küresel dalgaların insafına terk edildiğini savunarak, ''Sanayimiz, rekabet gücümüz, en büyük potansiyelimiz olan insanımız tasfiye edilmektedir'' dedi.

Şener, birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyulan bir dönemde Türkiye'nin kutuplaşmaların derinleştirdiği bir kavga alanı haline getirildiğini ileri sürerek, ''Ülkemizin üzerine kabus gibi çöken mevcut siyaset, sorun çözmek yerine sürekli sorun üretmekte, siyasi ve bireysel çıkarlarını koruyabilmek için kavga ve gürültüyü arttırarak ülkemize zarar vermektedir'' görüşünü savundu.

''PARTİLEŞME KARARLILIĞIMIZ SÜRÜYOR''

Türkiye'nin yeni bir siyasi partiye ihtiyacının her zamankinden daha fazla olduğunu bildiren Şener, Yeni Oluşum Hareketi'nin bu nedenle oluşturulduğunu ve aylardır faaliyetini sürdürdüğünü kaydetti.

Yeni hareketin, sağduyunun ve salim aklın sözcülüğünü yaptığını belirten Abdüllatif Şener, 29 Mart seçimleri sonrası partileşeceklerini daha önce açıkladıklarını hatırlattı.

Halkın bu hareketi şimdiden partileştirdiğini öne süren Şener, kurumsal partileşme çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Uygun zamanda başvuru dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na sunacaklarını bildiren Şener, şunları kaydetti:

''Zamanlama başarının olmazsa olmaz koşuludur. Şimdiden bu hareket doğrudan kurulan ilişkilerle yüz binlere ulaşmıştır. Henüz kurumsal olarak partileşmeden yüzde 30'un üzerinde bir oy potansiyelini değerlendirebilecek etkinliğe gelindiği, yapılan kamuoyu yoklamalarından anlaşılmaktadır. Bu güçlü hareketin başarılı bir şekilde önümüzdeki ilk milletvekili seçimlerine girmesi ve başarıyla çıkması için gerekli tüm hassasiyetler, sorumluluk duygusu içerisinde yerine getirilmektedir. Çalışmalarımız devam etmektedir.

"BU YENİ VE GÜÇLÜ SESİ BEKLEYİNİZ"

Partileşme kararlılığımız devam etmektedir. En uygun zamanda kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verecek, partimizin isim, amblem, program, tüzük ve kurucularını açıklayacağız. Bu yeni ve güçlü sesi bekleyiniz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*