Abdüllatif Şener fikrini gençlere açtı

Abdüllatif Şener fikrini gençlere açtı.15699
  • Giriş : 29.04.2008 / 23:00:00

Hakkında bazı iddialar ortaya atıldı. Ardından AK Parti'ye dava açıldığında, kimileri hükmünü köşelerinden verdi ve 'parti kuruyor' fikri iyice ivme kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yani, manzara-i umumiye buydu. Bugünse Abdüllatif Şener, fikrini gençlere açtı!

Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, TOBB-Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdüllatif Şener, yeni bir siyasi oluşumla ilgili organizasyon, çalışma içinde olduğunun doğru olmadığını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Kulübünce Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen söyleşiye katılan Şener, öğrenci ve öğretim görevlilerinin sorularını yanıtladı.

Türkiye'deki toplumsal kültür ile siyaset kültürünün "iyiliğe, doğruluğa ve dürüstlüğe" fazla prim vermediğini ifade eden Şener, siyaset kültürünün değişmesi gerektiğini belirterek, "bal tutan parmak yalar" veya "az mal yalansız, çok mal haramsız olmaz" gibi sözlerin millette yer etmeyi sürdürmesi ve sistemin çalışmaya, liyakate, doğruluğa prim verir hale getirilmemesi durumunda olumsuzlukların süreceğine dikkati çekti.

Şener, yeni bir siyasi oluşuma hazırlandığı yönündeki haberlerin hatırlatılması ve bu oluşumun laikliğe ilişkin tavrının ne olacağının sorulması üzerine, "Yeni bir siyasi oluşumla ilgili organizasyon, çalışma içinde olduğum doğru değil. Şu anda toplumun talebi ve halkın beklentilerini ölçmeye çalışıyorum" diye konuştu.

Şener, bazı kişilerle bu konuyla ilgili görüşmeler yaptığı yönündeki haberlerin de doğru olmadığını kaydetti.

"Gençler, keşke siz bir parti kursanız da ben sizi desteklesem" diyen Şener, siyasi kültür değişimi hareketinin başlaması gerektiğini vurguladı ve "Benim olmam şart değil" dedi.

Şener, sorunun laiklikle ilgili bölümünü ise "Demek ki sizde böyle bir tereddüt oluşmuş. Böyle bir tereddütü niye oluşturduğumu sorgulayacağım. Kabahat sizde değil bende demek ki sizde böyle bir tereddüt oluşmuş" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious