Abdüllatif Şener: Fiyakaları bozulmalı

Abdüllatif Şener: Fiyakaları bozulmalı.8301
  • Giriş : 01.09.2008 / 13:18:00
  • Güncelleme : 01.09.2008 / 12:55:53

AKP’den koparak yeni oluşum başlatan eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, hükümete sert çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İktidarın 'ecelinin' kendisinden olacağını iddia eden Şener, yerel seçimlere girmeyeceklerini, hedeflerinin milletvekili seçimleri olduğunu söyledi

Eski Başbakan Yardımcısı ve Yeni Oluşum Hareketi Lideri Abdüllatif Şener, partisini 2009 yılında kuracağını ve yerel seçimlere girmeyeceğini açıkladı. Şener, Açıköğretimliler Birliği Vakfı heyetini Çankaya'daki bürosunda kabul etti.

Söz konusu heyet yetkililerine göre Şener, başlattığı oluşumun halktan destek gördüğünü belirtti.

Hükümetin iki seçimi bir arada yapmaya kalkması durumunda bunun “kendilerinden korktuğunun” bir işareti olacağını öne süren Şener, şöyle devam etti:

FİYAKALARI BOZULMALI

Çünkü 2 yıl sonrasına yapılacak seçimleri bu kadar öne almak korkunun işaretidir. Biz de o zaman bir formül bulup seçime gireriz. Ben, bana gelenleri kovuculardan değilim. İktidarın eceli benden olacak. Diğer kurulmuş partilere benzemek istemiyorum. Bu yüzden ani çıkışlar yapıp partiyi kurarak yerel seçimlere girmeyi düşünmüyorum. Aslında yerel seçimlere girip de İstanbul'dan başlayıp bunların fiyakasını bozmak gerek ama gerek yok. Milletvekili seçimlerine girmek için teşkilat hazırlığındayız. Nasip olursa 2009 Nisan'da partimizi kurmuş olacağız. Halkımız hareketimizi benimsedi. Milletimize doğruları anlatmak için yola çıktık. Takdir milletindir.”

AKP eski Çankırı Milletvekili İsmail Ericekli'nin de aralarında yer aldığı heyet üyeleri Şener'e ziyaretlerinde Türkiye'deki eğitim sorunlarını ileterek, hareketinde başarı diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*