Abdüllatif Şener ortamın müsait olmasını bekliyor

Abdüllatif Şener ortamın müsait olmasını bekliyor.12908
  • Giriş : 05.04.2008 / 10:12:00

Abdüllatif Şener ortamın müsait olmasını bekliyor. İş dünyası ile görüşen Şener, şartlar oluştuğunda düğmeye basacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti’ye açılan kapatılma davası alternatif arayışlarını gündeme getirdi.
Abdüllatif Şener, eski başbakanlar Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz ile görüştüğünü kesin bir dille yalanlayarak “Organik bir ilişkim olduğu asla doğru değil” ifadesini kullandı.

Şener, “Sokağın sesini, Türkiye’nin sesini dinliyorum. Onların taleplerini değerlendiriyorum. Bir farklı arayış potansiyeli olduğu ortada. Ancak bana sorarsanız henüz tam olgunlaşmadı” yorumunu yaptı.

Alternatif modelin TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) içinden çıkacağı, liderinin ise Şener, Hisarcıklıoğlu ya da eski TOBB Başkanı Ali Coşkun olabileceği konuşuluyor.

ŞENER NE DEDİ?

İş dünyası ile görüşmelerinin olduğunu da ifade eden Şener, “Bunlar dostça geçen görüşmeler” diye konuştu. “Alternatif TOBB’dan çıkacak” söylentilerine ise Şener şu yanıtı verdi:

“Ben halkın sesini dinliyorum. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile parti ya da siyasetle ilgili bir görüşmem, diyaloğum olmadı. Ama kendisi çok saygın bir isimdir. Ali ağabeyi de çok severim.”

BEKLEME KARARI

Ankara’daki son senaryolara göre “yeni oluşum” için henüz “bekleme” kararı var. Ancak iktidar partisinin kapatılmasına onay çıkarsa alternatif oluşum için düğmeye basılacak. Yeni bir parti çatısı altında yola çıkacağı ileri sürülen gruba sadece AKP’li küskünler değil Demokrat Parti, Anavatan gibi partilerden de destek geldiği öne sürülenler arasında.

İHTİYAÇ OLURSA DÖNERİZ

AKP’nin kurucularından, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, siyaset sahnesine çıkacak partinin liderliği için ismi geçenlerden biri. Coşkun, son gelişmeleri değerlendirdi:

Üzülerek söyleyeyim ki, böyle başarılı bir iktidarın lideri olarak Başbakan’ın kesimlerle adeta gerginliği artırıcı ifadeleri ve bir tek adam görüntüsü sergilemesi olayların gerginleşmesine zemin hazırlıyor.

Kararlar nedeniyle halkın Erdoğan’a ve AKP’ye olan ilgisi tahrik edici bir şekilde gelişiyor. Parti yöneticilerinin “Halk bize meyletti” açıklamaları rehavete sürüklüyor. Bu gerçek değil. Birden sabun köpüğü gibi kaybolur, gider. Kaynayan sütün köpüğü gibi. Harareti kıstığınız zaman sakinleşir. Hiçbir parti yönetimi ölene kadar sürdürülemez. Ben siyasetten kopmuş değilim, teneffüse çıktım. Ülkenin ihtiyacı olursa tabii döneriz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious