Abdüllatif Şener Roteryan oldu iddiası

Abdüllatif Şener Roteryan oldu iddiası.22173
  • Giriş : 25.03.2008 / 13:58:00

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in geçtiğimiz ay katıldığı Rotary Kulüpleri toplantısında ''şeref üyeliğine seçildiği'' iddia edildi. İşte çarpıcı ayrıntılar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Pazar günü katıldığı bir televizyon programında yeni siyasi oluşum e için 3 ay sonrasına zaman veren eski bakan Abdüllatif Şener'in rotaryan olduğu ileri sürüldü. Vakit Gazetesi'nin haberine göre Ankara'daki Tandoğan, Kale ve Yıldız Rotary kulüplerinin organize ettiği ve basına kapalı olarak 19 Şubat'ta Büyükhanlı Otel'de gerçekleştirildiği öğrenilen toplantıya Abdüllatif Şener de katıldı. Gazetede yer alan habere göre Abdullatif Şener'in 'şeref üyeliğine seçildiği'ni iddia etti.

Vakit'in konu ile alakalı haberi şöyle:

Edinilen bilgilere göre, Şener "şeref misafiri" olarak katıldığı toplantıda bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Şener'e "katılım belgesi" takdim edildi. Katılım belgesini Yıldız Rotary Kulübü Başkanı Aytuğ Atabek'in elinden alan Şener'in "Rotary Dernekleri Şeref üyesi" de seçildiği iddia edildi.

"ABDÜLLATİF BEY'İ BAĞLAYICI BİR ŞEY SöYLEYEMEM"

Yıldız Rotary Kulübü Başkanı Aytuğ Atabek, konuyla ilgili sorularımız karşısında "Abdüllatif Şener Bey'i bağlayıcı bir şey söyleyemem. Bu bir toplantıydı. Rutin bir toplantı. Rotary Kulübü bir sosyal hizmet kulübüdür" dedi. Atabek, "Abdüllatif Bey'e sorun bu soruları. Neyin nasıl bilinmesini istediğini o size söyleyecektir" ifadesini kullandı. "Sayın Şener'e hangi çalışmasından ötürü 'üstün başarı belgesi' verildi?" şeklindeki sorumuz üzerine önce "belge verilmedi" diyen Atabek, "Fotoğraf var, hem de siz takdim ediyorsunuz" hatırlatmamız karşısında "O katılım belgesidir. Konuşmacı olduğuna dair bir belgedir" dedi.

Kale Rotary Kulübü Başkanı Rasih Bülent Gül ise "Ben de katıldım ama Sayın Şener niçin davet edildi, ne belgesi verildi bilemiyorum. Tandoğan Rotary Kulübü organize etti toplantıyı. Sorularınızı onlara sorun" dedi. Bunun üzerine görüşmek istediğimiz Tandoğan Rotary Kulübü Başkanı Erçin Bayyurt'un yurtdışında olduğu bildirildi.

Niçin böyle bir "belge" ile ödüllendirildiği konularındaki sorularımızı TOBB ETÜ'deki sekreteryası aracılığı ile aktardığımız Abdüllatif Şener'den ise bize bir cevap gelmedi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious