Abdüllatif Şener'i reddeden siyasetçiler

Abdüllatif Şener'i reddeden siyasetçiler.16173
  • Giriş : 23.04.2009 / 11:39:00

AK Parti'den ayrılarak yeni bir oluşum hareketi başlatan eski Bakan Şener partiye kurucu üye bulmakta zorlanıyor. Şener'i iki eski siyasetçi reddetmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski Bakan Abdüllatif Şener, yeni partisini kırmakta bir hayli zorlanıyor iddiası. Eski partisi AK Parti'ye karşı alternatif bir güç olmak için yola çıkan ve 2011seçimlerine girecek şekilde hazırlandığını belirten Şener'i iki isim reddetti.

22 Temmuz seçimlerinden önce AK Parti'den aday olmayan ve daha sonra kurucusu olduğu AK Parti'nin MKYK üyeliğinden de istifa ederek yeni bir siyasi oluşum içinde giren Prof. Dr. Abdüllatif Şener'in daha önce 20 Nisan'dan sonra kuracağını açıkladığı partisi, için kurucu üye bulmakta zorlandığı ileri sürüldü.

MENDERES VE KUŞOĞLU "HAYIR" DEDİ

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür bugünkü yazısında, Şener'in kurucu üye bulmakta zorlandığını ve iki isimden ret cevabı aldığını belirtti. Övür, Şener'in merkez sağın iki etkili ismi olan Aydın Menderes ve Bülent Kuşoğlu'na teklif götürdüğünü ve iki isimden de "hayır" cevabı aldığını öne sürdü. Sabah yazarı Övür, Şener'in "Yeni Oluşum Hareketi"ni Prof. Dr. Abdülbaki Türkoğlu, Mehmet Elkatmış ve Osman Seyfi gibi küskün AK Partililer ve bir kaç akademisyenin dışında etkili isim bulamadığını da öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*