Abdüllatif Şener'in hedefi ne?

Abdüllatif Şener'in hedefi ne?.8301
  • Giriş : 23.08.2008 / 12:55:00

Şener partisinin isim ve tüzüğünün hazır olduğunu söyledi ve hedefini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti'den istifa eden Abdüllatif Şener, NTV'ye yeni partinin amblem, isim ve tüzüğünün hazır olduğunu açıkladı. Şener, “Yerel seçimlere girip girmemeyi de değerlendiriyoruz ancak hedefimiz genel milletvekili seçimleri” dedi.

Yeni bir siyasi oluşum için çalışmalarını sürdüren Abdüllatif Şener, AK Parti'nin kapatılması ihtimaline göre harekete geçtiği iddialarını reddetti. Şener, “Bu siyasi oluşumun AK Parti'nin kapatılıp kapatılmamasıyla hiçbir ilgisi yoktur. Benim olaya bakışım 3 ay öncesinde böyleydi, bugün de böyledir” diye konuştu.

AK Parti'den ayrılmasının altında uyum problemi olduğunu vurgulayan Şener, şöyle konuştu:

“Genel başkanın siyaset tarzıyla uyuşmuyorsunuz, siyasetin yolsuzluklarla yoluna devam ettiğini yakından görüyorsunuz. Aslında 22 Temmuz seçimlerinde şuna karar verdim. 'Ben ben mi olacağım yoksa ben ben olmaktan mı çıkacağım?”

HEDEFİM MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ

Şener, yeni siyasi oluşumla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu parti Türkiye partisi olacaktır. Yerel seçimlere girip girmeyeceğimizle ilgili noktayı değerlendiriyoruz, hedef olarak gördüğümüz nokta ise genel milletvekili seçimleridir.”

Eski başbakan yardımcısı Şener, yeni siyasi yolculuğuna ise geçmişini satır satır anlattığı “Abdüllatif Şener / Adım da benimle beraber büyüdü” ismini taşıyan kitabıyla başlıyor. Şener, “Çocukluğumdan bu yana 54 yıllık hayatımı içtenlikle, açık yüreklilikle anlattım.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*