Abdullatif Şener'in öğrencileri dayanamayınca isyan etti

  • Giriş : 06.10.2007 / 23:01:00

Eski Devlet Bakanı Şener'in, 'medya nezaretinde ders' uygulamasının ikincisinde olay çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Siyasetten ayrıldıktan sonra TOBB ETU üniversitesinde öğretim görevlisi olarak derslere giren Ekonomiden Sorumlu Eski Bakan Abdullatif Şener’in bu haftaki dersinde tartışma çıktı. Geçen hafta medyanın derste yakından takip ettiği Abdullatif Şener’in ‘Kamu Maliyesi’ dersinde bu hafta gazeteciler ile öğrenciler arasında tartışma yaşandı. Hürriyet gazetesi bayan muhabiri ve foto muhabiri ile öğrenciler arasında çıkan tartışmada gazeteciler öğrencilerden beklemedikleri bir tepki ile karşılaştılar.

İlk dersin bitiminden sonra sınıfa gelen bayan muhabir ile foto muhabiri bakan ile görüşerek ‘Bu anfi karanlık burada fotoğraf çekemiyoruz hocam, isterseniz en üst kattaki 308 nolu derslikte fotoğraf çekelim. Orası aydınlık’ şeklindeki tekliflerine öğrenciler karşı çıktı.

Öğrenciler Hürriyet gazetesi muhabirlerine tepki gösterdi. Öğrencilerden A. K ‘Ben buradayım, siz isterseniz gidin fotoğrafınızı çekin’ şeklindeki tepkisine Hürriyet gazetesi foto muhabiri Bakan Şener’in yanında olmasına rağmen öğrenciye derste çıkıştı.

Foto muhabiri tepki gösteren öğrenciye ‘Siz burada oturun biz üst kattaki dersliğe geçeceğiz’ şeklindeki azarlamasına karşı Bakan Şener öğrenciden yana tavır koydu. Şener ‘Eğer öğrencim gelmezse ben de gelmem’ dedi.

Bir başka öğrenci R. D ise ‘Ne bu ya her hafta birileri geliyor ders dahi işleyemiyoruz siz isterseniz 4. üncü kattaki salona geçin biz buradayız’ şeklinde tepkisini dile getirdi. Öğrenciler ile Hürriyet muhabiri arasında yaşanan tartışmadan sonra Bakan Şener öğrencileri ikna ederek, bir üst sınıfı çıkararak fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious