'Abim ve babam cennette buluşacak'

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Astsubay olan oğlu Levent Çevik'in, evini basan teröristlerce şehit edilmesi olayını duyup kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden baba İbrahim Çevik, Antalya'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kıdemli Başçavuş Levent Çevik'in (38) Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki evini silahla basan 2 terörist, astsubayı şehit etmiş, oğlu Mete Çevik'i (8) yaralamıştı. Diğer oğlu ve eşi Esra Çevik ise olaydan yara almadan kurtulmuştu. Oğlu Astsubay Levent Çevik'in, evini basan teröristlerce şehit edilmesi olayını duyan baba İbrahim Çevik kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Oğluyla birlikte aynı gün hayatını kaybeden baba İbrahim Çevik'in cenazesi, Antalya kent mezarlığında toprağa verildi.

Hem babasını hem abisini aynı gün kaybeden Can Çevik, "Aslen Sivaslıyız, 20 senedir Antalya'da oturuyoruz. Babam köy hizmetlerinden emekli. Abimi çok severdi her zaman yanına gitmek isterdi ama iş güçten dolayı gidemedi." diye konuştu.

Olay gününü de anlatan Çevik, "O gün her şey çok iyiydi ama gece yarısı gelen haberle hepimiz yıkıldık. Gelen telefonda abimin şehit olduğunu öğrenen babam fenalaştı ve hastaneye kaldırdık ama babam da abimin yanına gitti. Hepimizin gideceği yer ora, biliyorum abim ve babam cennette buluşacak." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious