Abuşoğlu yarın toprağa verilecek

  • Giriş : 02.04.2007 / 00:00:00

ANAVATAN Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu'nun cenazesinin yarın Gaziantep'te toprağa verileceği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçirdiği Trafik Kazası sonucu kaldırıldığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde hayatını kaybeden ANAVATAN Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu'nun cenazesinin yarın Gaziantep'te toprağa verileceği belirtildi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde Abuşoğlu'nun ölüm nedeni ile ilgili Cumhuriyet savcısı inceleme yaptı. Abuşoğlu'nun dayısının oğlu Fatih Başaslan, kazanın aracın lastiğinin patlaması sonucu kontrolden çıkıp şarampole yuvarlanması sonucu meydana geldiğini ifade etti. Abuşoğlu'nun aynı kazada hafif yaralanan eşi Aysel Abuşoğlu ve oğlu Alptekin de Balcalı Hastanesi'ne gelerek Başhekim Prof. Dr. Benhan Alper'den ölüm haberini aldılar.

Kazada ağır yaralanan Abuşoğlu'nun 2 yaşındaki torunu Sena'nın da durumunun kritik olduğu ve makineye bağlı şekilde yaşadığı, Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan gelini Yadigar'ın Gaziantep'te bir hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

Abuşoğlu'nun ölüm haberi üzerine Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu da Ankara'daki tüm programlarını iptal ederek, gece Adana'ya gelecek.

Abuşoğlu'nun cenazesinin Seyhan Belediyesi'ne ait bir cenaze nakil aracıyla Gaziantep'e gönderileceği ve yarın toprağa verileceği belirtildi. Çukurova Üniversitesi Rektörü Genel Cerrah Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Abuşoğlu'nun göğüs kaburgaları kırık ve kalbi ezik bir şekilde ağır yaralı olarak hastaneye geldiğini belirterek, "Kalbine 1.5 ay önce stent takılmıştı. Kalp pili takılarak reanimasyonda canlandırılmaya çalışıldı, ancak bir süre sonra yaşamını yitirdi." açıklamasını yaptı. Abuşoğlu, Gaziantep'ten Adana yönüne giderken Osmaniye'nin Toprakkale ilçesi yakınlarında otomobili şarampole devrilmesi sonucu karaciğerinde oluşan eziklik ve kalbindeki kanama nedeniyle ağır yaralanmıştı. Kazada, Abuşoğlu'nun eşi, gelini ve torunu da yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious