Abuşoğlu'nun torunu da yaşamını yitirdi

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

ANAVATAN Partisi Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu'nun hayatını kaybettiği trafik kazasında ağır yaralanan torunu Ayşegül Abuşoğlu da yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaralıyken Osmaniye'den özel ambulansla Çukurova Üniversitesi'ne sevk edilen ve burada yoğun bakımda bir gün kalan torun Abuşoğlu'nun cenazesi, Çukurova Üniversitesi Morgu'ndan alınarak otomobilin bagajında Gaziantep'e götürüldü. Kefene sarılmış Abuşoğlu'nun minik cenazesi yakınlarına ait olduğu öğrenilen 27 B 1965 plakalı bir aracın bagajına bırakıldıktan sonra Gaziantep'e gönderildi.
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, 1,5 yaşındaki Ayşegül Abuşoğlu, saat 06.30 sıralarında, beynindeki ödem ve kalbinin durması sonucu, tedavi gördüğü Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Servisi'nde hayatını kaybetti.
Abuşoğlu'nun cenazesinin savcılık incelemesinin ardından ailesine teslim edildi. Teslim sırasında babası Alptekin Abuşoğlu ve yakınları tarafından alınan kefene sarılmış minik cenaze hastanenin morgundan önce sedye üzerinde taşınarak Gaziantep plakalı bir otomobilin yanına getirildi. Ardından yakınları tarafından otomobilin bagajına konulan Ayşegül Abuşoğlu'nun cenazesi daha sonra Gaziantep'e götürüldü.
Osmaniye'nin Toprakkale ilçesi yakınlarında, 2 Nisan'da meydana gelen trafik kazasında, aracı kullanan Milletvekili Ömer Abuşoğlu hayatını kaybetmiş, yaralanan torunu Ayşegül Abuşoğlu, Osmaniye Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından ailesinin isteği üzerine ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine sevk edilmişti. Abuşoğlu yaralı çıktığı hastaneden Gaziantep Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Servis ambulansıyla Adana'ya getirilmişti.
Kazada, yaralanan Abuşoğlu'nun eşi Aysel Abuşoğlu taburcu olurken, gelini Yadigar Abuşoğlu ise Osmaniye Devlet Hastanesindeki tedavisi sürerken yine ailesinin kararıyla tedavisinin devam etmek üzere Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesine sevk edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious