Aç bırakılan filin intikamı ağır oldu

Aç bırakılan filin intikamı ağır oldu.8752
  • Giriş : 19.12.2008 / 15:55:00

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bakıcısının aç bıraktığı erkek fil sinirlenerek biri otobüs 3 araca ağır maddi hasar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Huay Khwang bölgesinde dün gece meydana gelen olayda, Plai Thong isimli 6 yaşındaki filin zincirlerinden kurtularak park halindeki otomobil, pikap ve otobüse saldırdığı öğrenildi. Olaydan sonra yetkililer aç file muz verip, hayvanın üzerine su sıkarak fili sakinleştirmeye çalıştılar. Yaklaşık bir saat sonra karnı doyan ve serinleyen fil sakinleşti.

Filin sahibi ve bakıcısı 34 yaşındaki Suthin Saiyos, Plai Thong'u bir hafta önce Bangkok'a getirdiğini ve geçimini insanlara şeker kamışı, salatalık, muz gibi fillerin sevdiği yiyecekler satarak sağladığını belirtti.

Bangkok sokaklarında fillere sıklıkla rastlanıyor. Bakıcılarıyla beraber dolaşan bu hayvanlara özellikle turistler büyük ilgi gösteriyor. Turistler, bakıcılarının sattığı meyve ve sebzeleri fillere yediriyor.

Bangkok Belediyesi bundan yaklaşık 5 yıl önce trafiği olumsuz yönde etkiledikleri gerekçesiyle filleri şehir dışına çıkarma kararı almış, fakat fil sahiplerinden ve halktan gelen tepkiler üzerine geri adım atmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*