Aç kalan kurtlar mezraya saldırdı

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Soğuk havalardan dolayı aç kalan kurtlar Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bir mezraya saldırdı. Vatandaşlar, bir kurdu silahla öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son 80 yılın en soğuk kışını geçiren Diyarbakır'da aç kalan kurtlar, gece saat 23.00 sıralarında Bismil'e yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Aralık köyü Kooperatif mezrasına saldırdı. Elektriklerin de kesik olmasını fırsat bilen kurtlar, vatandaşların gerekli müdahaleyi yapmasından dolayı kimseye zarar veremedi.

Silahını eline alan bir vatandaş, 1 kurdu vurarak öldürdü. Olayın şokunu atlatamayan vatandaşlar, şimdi silahlarla nöbet tutmaya başladı. Yerde yatan kurdun cesedinin başında toplanan çocuklar ise, olayı anlamaya çalışıyor.

Cevzet Çetin adlı köylü, iş yerine gitmek için evden çıktığını ve arabasına yaklaşınca bir kurdun saklandığını farkettiğini söyledi. Hemen silahına sarılıp kurda ateş ettiğini anlatan Çetin, silah sesiyle birlikte yaklaşık 10 tane kurdun kaçtığını belirtti.

Köyde bir haftadır elektriklerin de kesik olduğunu kaydeden Çetin, çocuklar başta olmak üzere kimsenin dışarıya çıkmaya cesaret edemeğini ifade etti. Silahlarla dışarıya çıktıklarını dile getiren Çetin, "Köyde şu an her gece 5 kişi devamlı kurt nöbetini tutuyor. Daha önce hiç böyle bir hadise yaşamamıştık. İlk defa bu durumla karşılaştık. Havaların soğuk olmasından dolayı aç kalan kurtlar, yiyecek için köye iniyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious