Aç kalan teröristler halktan zorla erzak alıyor

Aç kalan teröristler halktan zorla erzak alıyor.7540
  • Giriş : 05.05.2008 / 17:55:00

Çok sayıda PKK'lının Suriye sınırından Hatay'ın Amanos Dağlarına sızma çalışması içerisinde olduğu bildirildi. Mehmetçiğin Hatay'ın Hassa ilçesi Suriye sınırında teyakkuzda olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Suriye sınırı ile Amanos Dağları arasındaki 2 saatlik bir mesafeyi kullanarak sızmalar gerçekleştirecekleri bildirilen PKK'lıların önüne geçmek için Adıyaman Gölbaşı'ndan takviye olarak bir komando bölüğü kaydırıldı.

Bölüğün bir kısmı Hassa'da karayolları eski binasında konuşlandırılırken bir kısmı da Aktepe beldesindeki jandarma karakoluna yerleştirildi.

Hassa'nın Suriye sınırındaki Sugediği, Tahtaköprü Barajı ile Tren İstasyonu arasındaki bölge sızmaya çalışacağı bildirilirken Mehmetçiğin Amanos Dağları'ndaki sıcak takibi devam ediyor.

AÇ KALAN TERÖRİSTLER YAYLADAKİLERDEN ZORLA ERZAK ALIYOR

Bu arada Hatay'ın Hassa, Dörtyol ile Erzin ilçeleri arasındaki Amanos Dağlarında aç kalan teröristler yaylaya çıkan halkı rehin alıp erzak istiyor.

Hassa'nın Çardak Yaylası'nda inşaat işini yapmak isteyen 2 kişiyi rehin alan 3 PKK'lının halktan erzak istediği bildirildi. 6 saat rehin kalan vatandaşların köyden erzak gelmesiyle serbest kaldığı öğrenildi.

Öte yandan geçen yıl da Hassa'nın Söğüt beldesi Hacılar köyü kırsalında ilköğretim öğrencilerinin çağla toplamaya çıktıkları sırada biri kadın 8 teröristlerle karşılaşması ve durumun jandarmaya bildirilmesiyle yaklaşık bin asker bölgeye sevk edilmişti.

Yürütülen operasyonlarla geceleri silah sesleriyle yankılanan Amanoslarda teröristlerin kullandığı birçok mağara ve barınak yerle bir edilmişti.

Bir kadın teröristin ölü ele geçirildiği, 2 teröristin de yaralandığı çatışmalarda bir Mehmetçik de şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious