Acaristanbul için son 30 gün

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Acaristanbul'a yakım kararı alınmasıyla ilgili olarak, "30 gün içerisinde ruhsat yenilenmezse imar kanunundan doğan bu tür bir uygulama olacak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ruhsatın yenilenebilmesi için önce kendi bakanlığından kesin izin alınması gerektiğini belirten Bakan Pepe, izin verilip verilmeyeceği sorusuna, "Daha önce verseydik verirdik." diye cevap verdi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen "İstanbul Sanayi Odası 2006 yılı Çevre Danışma Kurulu toplantısı ve Çevre Ödül Töreni Programı'na katılan Bakan Pepe, toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Acaristanbul'a yıkım kararı alınmasıyla ilgili bir soru üzerine Bakan Pepe, "30 gün içerisinde ruhsat yenilenmezse imar kanunundan doğan bu tür bir uygulama olacak. 30 gün içerisinde ruhsat yenilenebilir mi? Önce bizim bakanlığımızdan gelip kesin izin alacaklar. Bu izinden sonra belediyeye gidilecek. Ruhsat ikmal edilirse mesele yok. Edilmezse yasa ne diyorsa o olur." diye konuştu.

Bakan Pepe, gazetecilerin bakanlığın ön izin verip vermeyeceğini sorması üzerine, "Daha önce verseydik verirdik arkadaşım." dedi. Bakan Pepe, Acaristanbul sahibi İsmet Acar'ın alanın özel orman olduğu yönündeki açıklamaları üzerine şunları söyledi: "Özel orman, devlet ormanı, ne olursa olsun buralarda nasıl hareket edileceği bellidir."

Bakan Pepe, Beykoz Konakları ile ilgili bir soru üzerine ise "Şu anda Acaristanbul'u konuşuyoruz." şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious