Acaristanbul kararı salı günü

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Acaristanbul projesi ile ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergül, Acaristanbul projesi ile ilgili Bölge İdare Mahkemesi'nin 'ruhsat iptali' kararını onaylayan yazının kendilerine ulaştığını, hiç zaman kaybetmeden iç yazışmaları tamamlayarak dosyayı belediye encümenine gönderdiğini söyledi. Türkiye'nin hukuk devleti olduğunun altını çizen Başkan Ergül, Danıştay'ın verdiği kararı uygulamak zorunda olduklarını dile getirdi.

Belediyede basın mensuplarına açıklama yapan Muharrem Ergül, önümüzdeki Salı günü Beykoz Belediyesi Encümeni'nde konunun bütün yönleri ile tartışıldıktan sonra Acaristanbul ile ilgili net bir açıklamanın yapılacağını ifade etti. Ergül, "Danıştay'ın "ruhsat iptali" ile ilgili kararı elimize ulaştı. Biz de gecikmeden iç yazışmaları tamamlayarak dosyayı encümene sevk ettik. Encümenimiz önümüzdeki hafta toplanarak kararını verecek. Danıştay'ın kararını ben okudum. Bölge idare Mahkemesi'nin ruhsat iptaline dair kararı aynen onaylanmış. Biz de kararımızı Salı günü açıklayacağız." dedi.

Bir gazetecinin, "Kamuoyunun Acaistanbul'un yıkılıp yıkılmayacağını merak ettiği" yönündeki sorusuna Ergül, "Burası hukuk devleti, mahkeme kararlarını uygulamamak mümkün değil. Bu karar herkesi bağlar. Encümenimiz de toplanarak kararını verecek." cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious