Acaristanbul yıkılıyor!

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Acaristanbul villalarının yıkımı için karar verildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Danıştay'ın ruhsat iptalinin ardından Acaristanbul villalarının yıkımı için karar verdiklerini açıkladı.

Beykoz Belediye Başkanı Ergül, Danıştay kararının kendilerine 1 Mart'ta ulaştığını ancak bir kişinin belediye encümenliğinden istifa ettiğini söyledi. Belediye encümeninin bir kişi eksik toplanmasında hukuki sorun doğurmasından endişe ettiklerini söyleyen Başkan Ergül, 5 Mart'ta toplanarak eksik encümenlik için seçim yaptıklarını belirtti.

Başkan Ergül sözlerine şöyle devam etti:

Encümen üyesi arkadaşımız dosyayı incelemek için 1 hafta süre istedi. Bugün biz tam kadro ile encümen toplantısını yaptık. Sabah saat 10.00'da toplandık. Danıştay'ın ruhsat iptali kararına dayanarak bu villaların yıkımı ve para cezasını encümenimiz oy çokluğu ile vermiştir. Oy çokluğu 4'e 3.

Karşı tarafın da konuyu yargıya taşıma hakları vardır. Konunun gereği neyse belediyemiz gereğini yerine getirecektir. Şimdi buraya girip yıkım yapamazsınız. Hukuki bir süreç içinde yıkımı yapacağız. Biz kendilerine 1 hafta süre vereceğiz. 1 hafta sonunda yıkıma başlayacağız. Türkiye hukuk devleti, hukuka göre hareket edeceğiz..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious