Acaristanbul'da sürpriz gelişme

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Beykoz Belediye Encümeninin, ''Acaristanbul'' villalarıyla ilgili yıkım ve para cezası kararının, yarın Acarlar İnşaat A.Ş'ye gönderileceği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Encümen toplantısında alınan ''Acaristanbul''daki 138 villa için yıkım ve toplam 240 bin YTL para cezası'' kararı, İmar Müdürlüğünce resmi yazı olarak hazırlandı.

Tebligatın yarın iadeli-taahhütlü olarak Acarlar İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Acarkent'teki merkezine gönderileceği öğrenildi.

-FEN İŞLERİ MÜDÜRÜ, GÖREVİNDEN ALINDI-

Bu arada, Fen İşleri Müdürü Safa Tüzemen, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül tarafından görevinden alındı.

Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Safa Tüzemen'in daha önce de ayrılmak istediğini, ancak yanlış anlamalara neden olmamak için ''Acaristanbul'' konusunun görüşüldüğü encümen toplantısından önce bunu gerçekleştirmediklerini söyledi.

Tüzemen'in sağlık sorunları bulunduğunu ifade eden Ergül, ''Bu, rutin bir değişiklik. Toplantıda (evet) dese de (hayır) dese de bu değişiklik olacaktı. Kendisi ayrılmak istediğini daha önce de ifade etmişti. Sağlık sorunları nedeniyle performansı düşüyordu. Bu, benim saha çalışmalarımı da etkiliyordu'' dedi.

Safa Tüzemen de AA muhabirine yaptığı açıklamada, görevden alınma gerekçesinin Encümen toplantısındaki karşı oyu ile ilgili olmadığını söyleyerek, bu konuda konuşamayacağını ifade etti.

Tüzemen Fen İşleri Müdür Yardımcılığına, Fen İşleri Müdür Yardımcısı Cengiz Gür de Fen İşleri Müdürlüğüne getirildi.

-KARAR-

Danıştay 6. Dairesinin ''Beykoz Belediyesinin Acaristanbul'a verdiği yapı ruhsatının iptaline ilişkin yerel mahkeme kararını onaması kararı'' üzerine, Beykoz Belediye Encümeni dünkü olağan toplantısında, 138 villanın 3194 Sayılı İmar Kanununun 32. maddesine göre yıkılmasına, 42. maddesine göre de 240 bin YTL para cezası uygulanmasına karar vermişti.

Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar ise aynı gün düzenlediği basın toplantısında, Encümen kararının kendisine tebliğ edilmesinin ardından 1 haftalık yasal süre içinde Bölge İdare Mahkemesine dava açacağını bildirmişti.

Belediye Başkanı Muharrem Ergül'ün başkanlık ettiği encümen toplantısında karar 3'e karşı 4 üyenin oylarıyla alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious