Acarlar iş kuleleri mühürlendi

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Beykoz Belediyesi, Kavacık'taki Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen iki inşaatı mühürledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beykoz Belediyesinden yapılan açıklamada, Danıştay 6. Dairesinin, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesince açılan davada alınan yürütmenin durdurulması kararına karşı Dost İnşaat firmasının yaptığı itirazın reddedildiği ve bu kararın dün belediyeye ulaştığı bildirildi.

Kararın Beykoz Belediyesine tebliğ edilmesi nedeniyle Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin söz konusu iki inşaatta mühürleme çalışması yaptığı ifade edilen açıklamada, ''Yapı Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen iki adet binayımühürledi. 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32 ve 42. maddelerince yapılacak tespitler uyarınca cezai yaptırım da uygulanacak'' denildi.

Binaların kolonlarına asılan mühürlü tutanakta ise şu ifadeler yer aldı:

''Bu inşaat ruhsatsız veya ruhsata aykırı olduğu içinmühürlenmiştir.
Yapımına devam edildiği takdirde sahibi, varsa müteahhidi ve çalışanları hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Ayrıca ilgili kapsamında işlemler yapılacak olup, bu süre içerisinde inşaat içerisinde meydana gelebilecek her türlü sorumluluk ilgililere aittir.''

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül de açıklamada, Danıştay 6. Dairesinin kararının kendilerine ulaşmasının ardından harekete geçtiklerini söyledi. Ergül, ''Danıştay 6. Dairesinden gelen kararın ardından, İmar Müdürlüğüne talimat vererek gereğinin yapılmasını istedim. Bugün öğle saatlerinde bölgeye giden birim yetkililerince işlem yapıldı. Buna göre, Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen binalardaki her türlü inşaat faaliyeti mühürlenerek durdurulmuş oldu'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious