Acele 50 kimlik!

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Borsa vurgununa Vedat Peker adı karıştı. Peker manipülasyon için "temiz" nüfus kâğıtları ayarlamış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisin yaptığı teknik takipte, Vedat Peker’in telefonda "Acele 50 kimlik daha ayarlıyorum" dediği belirtildi. Manipülasyonda kullanılan kimliklerin lise öğrencilerinden sağlandığı ve borsa çetesinin yedi ayda İMKB’de 1.3 milyar YTL’lik işlem yaptığı ifade edildi. Peker’in, vurgunun başı olduğu öne sürülen Mecnur Çolak’ı daha önce Sedat Şahin’in elinden "Bana 1 milyon dolar borcu var, bırak" diye kurtardığı öne sürüldü.

Bana borcu var, Mecnur’a dokunmayın

Tarihi borsa operasyonunda gözaltına alınan ve çetenin lideri olduğu ileri sürülen Fenerbahçeli eski futbolcu Mecnur Çolak’ın, Sedat Şahin’in elinden Sedat Peker’in ağabeyi Vedat Peker tarafından kurtarıldığı ileri sürüldü. İki yıl önce yaşandığı ileri sürülen olaylar iddiaya göre şöyle gelişti: Sedat Şahin, malvarlığını ele geçirmek istediği Çolak’ı adamlarına takip ettirmeye başladı. Ardından da Etiler’deki Maya Center’in önünde silahlı saldırı düzenletti. Çolak, saldırıdan kaçarak, kurtulmayı başardı.

Kimi istersen dolandır

Bu olayın duyulması üzerine Vedat Peker, Sedat Şahin’i arayarak Çolak’ın kendisini dolandırdığını ve 1 milyon dolar borcu olduğunu anlatarak öldürülmemesini istedi. Şahin ve adamlarının peşini bıraktığı Çolak’ı yanına çağıran Vedat Peker, "Git kimi dolandırırsan dolandır benim paramı getir" dedi. Çolak’ı o dönem sorgulayan emniyet yetkilisi de, "Mecnur gözaltındayken bizi de dolandırmaya çalıştı. ’Bildiğim çok karlı bir kağıt var. 2 milyon YTL varsa ver hemen yatırayım’ dedi. Ama inanmadım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious