Acemi animatör can yaktı

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Didim'de alev gösterisi yapan animatörün hatası ölümle bitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alev alan şişedeki alkol, animatör ve dördü çocuk dokuz kişinin üzerine sıçradı. Olayda bir kişi hayatını kaybetti, dokuz kişi yaralandı.
Patlayan alkol şişesiyle bir anda alevler içinde kalan dokuz kişi, çevredekiler tarafından söndürülerek Didim ve Kuşadası'ndaki hastanelere kaldırıldı. Vücudundaki yanıklar sebebiyle ağır yaralı olarak önce Kuşadası Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, oradan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen 6 yaşındaki İngiliz turist Eden Francesca Galvani, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Olayda yaralanan sekiz İngiliz turistle birlikte animatör T.A.'nın tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Kazada hayatını kaybeden İngiliz çocuğun cenazesi, ailesi ve İzmir'deki İngiliz Konsolosluğu yetkilileri tarafından alındı. Cenazenin bugün İngiltere'ye gönderileceği belirtildi.

Didim Kaymakamı Ali Çetin, bir animatörün sebep olduğu kazanın geçen cumartesi gecesi meydana geldiğini söyledi. Patlamanın ardından yaralılardan durumu ağır olanların çevre il ve ilçelere gönderildiğini ifade eden Çetin, "Bütün çabalarımıza rağmen 6 yaşındaki Eden Francesca Galvani, maalesef kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olaydan sonra tatil köyündeki restoran işletmecisi Kamil Koyun'un ve olay yerinde bulunanların ifadelerine başvuruldu. Olaydan büyük üzüntü duyduk. Soruşturma devam ediyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious