Acemi hırsız sert kayaya çarptı

Acemi hırsız sert kayaya çarptı.13643
  • Giriş : 10.06.2009 / 15:31:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 19:43:14

Bursa'da bir kuyumcuyu soymak isteyen silahlı soyguncu, tezgahtar tarafından etkisiz hale getirilince arkasına bile bakmadan kaçtı. Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Olay, bu sabah saat 09.30 sıralarında, merkez Yıldırım ilçesi Tayyareci Mehmet Ali Caddesi üzerinde bulunan Kamil Çivi'ye ait Altın Çivi Kuyumculuk'ta meydana geldi. Dün söz konusu kuyumcuya gelip nişan yüzüklerine bakan bir kişi, bu sabah tekrar geldi. Yüzünü şapkayla kamufle eden müşteri kılığındaki acemi soyguncu, yine nişan yüzüklerine bakmaya başladı.

Soyguncu, bu sırada, tezgahtar Ferruh Turna'nın arkasına dönmesini fırsat bilip, silahını çekti. Turna, önüne döndüğünde, kendisine doğrultulan namluyu gördü. Hiç düşünmeden soyguncunun üzerine atılan Turna, tabancayı almayı başardı. Soyguncuyu kendi silahıyla kovalayan tezgahtar hızla dışarı çıkan zanlıyı yakalayamadı. Acemi soyguncunun eline ve ayağına dolaştırdığı soygun planı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Kamerada soyguncunun dükkandaki yüzüklere baktığı ve tezgahtarın arkasını dönmesini fırsat bilerek silahını çektiği, ancak silahı tezgahtar tarafından alınınca arkasına bile bakmadan kaçtığı görülüyor.

Ferruh Turna'nın ihbarı üzerine dükkana gelen polis, olay yerinden parmak izi alırken, güvenlik kamerası kayıtlarını da inceledi. Kot pantolonlu, şapkalı, 27-28 yaşlarındaki silahlı soyguncunun kimliğinin tespit edilmesine çalışılıyor. Bahse konu sarraf dükkanının 2 sene evvel de soyulmak istendiği öğrenildi. Dükkan sahibinin oğlu Mustafa Çivi ise 2 sene öncede böyle bir olayın gerçekleştiğini kaydederek, "Bugünde dükkana müşteri gibi girerek alyans bakmış. Bir süre oyalandıktan sonra tezgahtara silah çekmiş. Ama elemanımız elinden silahı alarak şahsı kovalamış" dedi.

Polis acemi soyguncunun yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*