Acı feryat: Beni uçaktan indirmiyorlar!

Acı feryat: Beni uçaktan indirmiyorlar!.6071
  • Giriş : 21.08.2008 / 23:11:00

Bir yolcunun 5 saatlik rötar yaptığı sırada telefonla karısına şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Madrid'te meydana gelen ve 153 kişinin ölümüne yol açan uçak kazasında bir yolcunun uçağın teknik arızadan 1,5 saatlik rötar yaptığı sırada telefonla karısına şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

İspanya'nın başkenti Madrid'deki Barajas havaalanında dün meydana gelen ve 153 kişinin ölümüne yol açan uçak kazasında bir yolcunun uçağın teknik arızadan 1,5 saatlik rötar yaptığı sırada karısına telefon edip "Beni uçaktan indirmiyorlar" dediği ortaya çıktı.

Madrid-Las Palmas seferi yapan Spanair'e ait uçakta bulunan İspanyol yolcunun uçağın ilk kalkış için piste çıkıp daha sonra teknik arıza gerekçesiyle geri dönmesinden sonra uçaktan inmek istediği ve Spanair heyetinin bunu kabul etmemesi üzerine karısına mesaj gönderdiği bildirildi. Kazada ölen İspanyolun karısı, kocasının yolladığı mesajı basına gösterirken, "Aşkım, uçak hasar gördü" diye yazan mesajdan sonra telefonla konuştuklarını ve kocasının "beni uçaktan indirmiyorlar" dediğini söyledi.

1,5 saat rötarlı olan Spanair'e ait olan düşen uçak, ilk olarak piste çıkmış ancak pilotun aşırı ısınma olduğunu belirtmesi üzerine hangara geri dönmüştü. Uçağa yapılan bakımdan sonra teknik heyet, kalkış için tekrar izin verirken, kalkış anında arka motorunun yanmasından sonra çok az havalanan uçak, pistin yanına düşerek alev almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*