Acı haberi radyodan öğrendiler

Acı haberi radyodan öğrendiler.9516
  • Giriş : 26.05.2008 / 11:35:00

Van'ın Muradiye ilçesinde tutuklu taşıyan minibüsün bir araçla çarpışması sonucu meydana gelen kazada şehit düşen uzman çavuşlardan Gökhan Üçler'in Isparta'daki ailesi, acı haberi radyodan öğrendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Üçler'in annesi Hatice Üçler, babası Ali Üçler ve 20 yaşındaki erkek kardeşi Ahmet Hakan Üçler'in Isparta Anadolu Mahallesi'ndeki evlerinde büyük acı yaşanıyor. Gökhan Üçler'in şehit düştüğü haberinin alınmasının ardından, Üçler ailesinin Orma Gül Evleri'ndeki dairelerinin balkonuna Türk Bayrağı asıldı. Üçler ailesinin yakınları ve vatandaşlar da, taziye ziyareti için Orma Gül Evleri'ne geldi.

Baba Ali Üçler, gazetecilere yaptığı açıklamada, 26 yaşındaki oğlu Gökhan Üçler'in 2004 yılında göreve başladığını ve 8 ay önce Adana Saimbeyli'den Van'a tayininin çıktığını anlattı. Oğlunun 2005 yılında Zuhal Üçler ile evlendiğini ve 2,5 yaşında Hayriye İlkim Üçler adında bir kız çocuklarının olduğunu belirten Ali Üçler, Gökhan Üçler'in eşi ve kızıyla birlikte Van'da yaşadığını kaydetti.

Oğullarının şehit olduğu haberini sabah saatlerinde radyoda öğrendiklerini vurgulayan Ali Üçler, gelen ilk haberlerde “İşler” soyadını duyunca umutlandıklarını, bir süre sonra jandarma yetkililerinin kendilerini ziyaret ederek kötü haberi verdiğini bildirdi. Ali Üçler, 23 yaşındaki diğer oğlu Ahmet Hakan Üçler'in henüz askere gitmediğini belirterek, oğlunun şehit düşmesiyle ilgili, “Vatan sağolsun” dedi.

Anne Hatice Üçler ise oğluyla ile en son dün görüştüğünü anlattı. Oğlunun Van'a tayininin çıktığını öğrendiğinde kendilerine şehit düşeceğini söylediğini belirten Hatice Üçler, “Şehit olacağı kalbine doğmuştu. Bize, (Ben şehit düşeceğim. Çocuğuma iyi bakın. Sizleri de cennetlik mertebesine ulaştıracağım) demişti” dedi.
Hatice Üçler, oğlunun Temmuz ayında izne gelmeye hazırlandığını da vurguladı.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Üçler'in cenazesinin bugün özel uçakla Isparta'ya getirileceği ve ikindi namazının ardından toprağa verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious