Acıbadem'den sağlık hizmetleri açıklaması

Acıbadem'den sağlık hizmetleri açıklaması.18278
  • Giriş : 12.06.2009 / 17:30:00

Acıbadem Sağlık Hizmetleri, şirketin İMKB'den ayrılmak zorunda kalmasına sebep olacak herhangi bir durum söz konusu olmadığını, ayrılma konusunda alınmış bir karar da bulunmadığını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayınlanan açıklamasında, bugün bir gazetede yer alan haberde, ''Acıbadem Sağlık Hizmetleri A.Ş'nin önümüzdeki günlerde İMKB'den ayrılmak zorunda kalabileceğinden ve Abraaj Capital'ın şirketteki payının yüzde 92'ye çıktığından'' bahsedildiği belirtildi.

Söz konusu haberde geçen bilgilerin düzeltilmesi açısından açıklamaya ihtiyaç duyulduğu ifade edilen yazıda şunlar kaydedildi:

''Şirketimizin İMKB'den ayrılmak zorunda kalmasına sebep olacak herhangi bir durum söz konusu olmadığı gibi, ayrılma konusunda alınmış bir yönetim düşüncesi veya kararı da mevcut değildir.

Abraaj Capital'ın şirketimizdeki ortaklık payı dolaylı olarak yüzde 46 düzeyinde olup, Abraaj Capital, şirketimizde yüzde 92'lik paya sahip olan Almond Holding A.Ş'nin dolaylı olarak yüzde 50 payına sahiptir. Almond Holding A.Ş'nin kalan yüzde 50'lik payı ve dolayısıyla şirketimizin yüzde 46'lık payı ise dolaylı olarak Mehmet Ali Aydınlar ve Hatice Seher Aydınlar'a aittir.''

Açıklamada, aynı haberde şirketin Mısır, Suudi Arabistan, Romanya ve Ukrayna'da satın alma ya da yeni yatırım için çalışmalarına devam ettiğine ilişkin olarak ise çalışmalarında somut gelişmeler olması durumunda kamuoyunun bilgilendirileceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*