Açıköğretim Aöf sınav tarihleri 2014 - Anadolu Üniversitesi Aöf sınav takvimi 2014

Açıköğretim Aöf sınav tarihleri 2014 - Anadolu Üniversitesi Aöf sınav takvimi 2014.13602
06.11.2013 / 08:41:20

Anadolu Üniversite Açıköğretim Fakültesi sınav tarihleri belli oldu. AÖF sınav takvimi için Haber Aktüel'i okumanız yeterli!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


2014 AÖF sınav tarihleri açıklandı. Tüm bölümlerle kredili sisteme geçen Anadolu Üniversitesi, 2013-2014 Eğitim yılı güz ve bahar dönemleri sınav tarihleri açıklandı.

Güz Dönemi Ara Sınavı                         14 – 15 Aralık 2013
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı             25 – 26 Ocak 2014
   
Bahar Dönemi Ara Sınavı                      26 – 27 Nisan 2014
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı          07 – 08 Haziran 2014

Bu arada Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti kültürel etkinlikleri kapsamında, Eskişehirli 47 lise öğrencisi, Bosna Hersek’i ziyaret etti. 23-25 Ekim günleri arasında Gazi Mustafa Kemal Lisesi ve Mehmetçik Anadolu Lisesi öğrencileri, Gezi Rehberi Mujaga Hadzispahić eşliğinde Türk kültürüne yıllarca ev sahipliği yapan Bosna Hersek’i gezme imkânı buldu.

Kültürel geziye Travnik Kalesi ve Elçi İbrahim Paşa Medresesi’ni ziyaret ederek başlayan öğrencilere Eskişehir Millî Eğitim Bakanlığı Şube Müdürü Mustafa Eser, Mehmetçik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Bengü Zincirkıran ve Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Servet Yazıcı eşlik etti.

Grup 3 gün boyunca, Bosna Savaşı’nda yıkılıp 3'üncü kez inşa edilen Mostar Köprüsü ve Avusturya-Macaristan İmparatorluğu Veliahdı Franz Ferdinand’ın bir Sırp tarafından üzerinde öldürüldüğü Latin Köprüsü başta olmak üzere Balagay Tekkesi, Kurşunlu Medresesi, Şişman İbrahim Paşa Camii ve Adriyatik Denizi’ne dökülen Neretva Nehri gibi tarihî ve coğrafi öneme sahip pek çok yeri görme fırsatı yakaladı.

Mehmetçik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Bengü Zincirkıran gezi ile ilgili şöyle konuştu: “Etkinlik kapsamında düzenlenen bu gezi öğrenciler için çok faydalı oldu. Tarihî Mostar Köprüsü, Travnik Kalesi, Osmanlı döneminden kalma medrese ve camileri gezme şansı yakaladık. Böyle bir fırsat elde ettiğimiz için çok mutluyum.”

Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Servet Yazıcı ise etkinlikle ilgili olarak “Öncelikle bu organizasyonu gerçekleştiren Eskişehir Valiliğine ve Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Gençlerimiz, bu ülkedeki kültürel mirasımızı yerinde görme fırsatı buldular ve buradaki insanların Osmanlı’nın eserlerine nasıl sahip çıktığını gördüler. Tüm bunların gençlerimizin ufkunu açacağını ve genç yaşta yurt dışına çıkmalarının da onlar adına bir avantaj olduğunu düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Geziyi 25 Ekim Cuma günü Saraybosna ziyaretiyle sonlandıran öğrenciler, bu gezinin kendilerine çok şey kattığını ifade etti.

Mehmetçik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Merve Çetin, Gezi Rehberi Mujaga Hadzispahić’in birikiminden çokça yararlandıklarını belirtirken “Bosnalılar, tarihî eserlere ve geçmişlerine sahip çıkan cesur insanlar. Rehberimiz de henüz çok genç olmasına rağmen çok birikimliydi. Bize birkaç Boşnakça kelime de öğretti. Geziden çok memnun kaldık.” şeklinde konuştu. Öğrencilerden Merve Sevimli ise “Bosna’nın insanı, nehirleri, kaleleri çok güzeldi. Bosnalılar bizi kardeş gibi görüyorlar. Bu gezide Bosna Hersek hakkında çok şey öğrendik. İnsanları çok çalışkan ve sağlıklı.” dedi.

Öte yandan Anadolu Üniversitesi İletişim Kulübünün düzenlediği "Reklam Oburları Kampüste" etkinliği birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Her yıl düzenlenen ve öğrencilere sponsorlar aracılığıyla çeşitli hediyeler dağıtan etkinlik, bu yıl da dünyanın en komik reklamlarını Anadolu Üniversitesi öğrencileriyle buluşturdu. 4-5 Kasım günlerinde Öğrenci Merkezi Salon 2009'da gerçekleşen reklam gösterimlerinin öğrenciler üzerindeki etkisini, İletişim Kulübü yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Ergin ve proje sorumlusu Yavuz Baykara anlattı.

Mehmet Ali Ergin "Çok eğlenceli bir etkinlik, çok keyifli geçiyor. Fuaye alanındaki oyunlar çok iyi. Bunun dışında oturumlar çok keyifli. Yoğunluk da gayet güzel. Malum sınav dönemi yaklaşıyor. Öncesinde biraz böyle rahatlayalım diye düşündük. Bunun dışında reklam herkesin maruz kaldığı ve hepimizi ilgilendiren bir şey. Biz de burada her gün gördüğümüz şeyin en iyilerini görüyoruz. Öğrenciler bu durumdan çok memnun." dedi. 

Yavuz Baykara ise "Her dönem 30 üniversitede yapıyoruz. Reklam Oburları Kampüs'te dünyanın en komik reklamlarından derlenmiş 40 dakikalık bir gösterim. Arkadaşlarımız bu gösterimlere katılıp gülerek eğleniyorlar. Gösterim sonunda da çekilişle sponsorlarımızın ürünlerinden hediye ediyoruz. Çeşitli oyun stantlarımız oluyor. Bu oyunlara katılarak çeşitli ödüller kazanabiliyorlar." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*