Açıköğretim'e ek sınav hakkı

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Açıköğretim Lisesi öğrencilerine ek sınav hakkı verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açıköğretim Lisesi öğrencilerine ek sınav hakkı verildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 7 Ağustos tarihli onayı ile Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden aşağıda belirtilen şartları taşıyan öğrencilere ek sınav hakkı verildi.

Söz konusu sınava katılabilme şartları şu şekilde açıklandı; "2005 - 2006 Eğitim Öğretim Yılı II. dönemi itibariyle öğrencilik durumu aktif veya donuk olanlar, açık öğretim lisesi genel lise programına kayıtlı olup en az 5 dönem veya üzerinde eğitim görmüş olanlar, meslekî açık öğretim lisesine kayıtlı olup en az 6 dönem veya üzerinde eğitim görmüş ve yüz yüze eğitim ile stajını tamamlayanlar, lise ara sınıf öğrencisi olarak meslekî açık öğretim lisesine kayıt yaptıran ve mesleki açık öğretim lisesinde en az bir kez sınava girmiş olup, tasdiknamesinde alacağı meslek dersi olmayan ve stajını tamamlamış olanlar, Lise ara sınıflarından ayrılarak açıköğretim lisesi genel lise programına kayıt yaptıran ve açıköğretim lisesinde en az bir kez sınava girmiş olup, 2005-2006 öğretim yılının I ve/veya II. döneminde öğrenim görmüş olanlar, Mezun olabilmesi için en fazla 40 kredi veya daha az kredi eksiği olanlar."

Şartları taşıyan öğrencilerin sınav başvurusu 11 Ağustos 2006 tarihinde sona erecek. Öğrenciler belirtilen halk eğitim merkezi müdürlüklerine başvurabilecek.

Öğrenciler sınavına girecekleri dersleri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden almış oldukları Optik Form'a kodlayarak yapacakalar.Optik Formda dersler 2 oturum halinde belirlenirken öğrenciler 1 oturumda en fazla 8 ders seçebilecek, seçilen derslerin toplam kredisi 40'ı geçemeyecek.

Öğrencilerimiz sınav ücreti olarak Ziraat Bankası veya Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesine 20.00 YTL. yatıracaklar. Sınav 27 Ağustos Pazar günü 2 oturum halinde 81 il merkezinde yapılacaktır.Öğrenciler Sınav Yeri Giriş Bilgilerini bakanlığın www.MEB.gov.tr internet adresinden 21 Ağustos 2006 pazartesi günü öğrenebilecek.

Sınav hakkı olan öğrencilerin 11 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious