Acil servis artık dizilerde!

Acil servis artık dizilerde!.7688
  • Giriş : 26.02.2009 / 12:08:00

Hastanelerin acil servislerinde haberlere konu olan dramlar, kavgalar ve komik olaylar artık haberlerde değil dizilerde ekranlara yansıyacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlık Bakanlığı, personelinin görev yaparken yaşadığı zorlukları ve yaşanılan aksaklıkları görme adına sağlık kurumlarında yaşanılan ibret verici, düşündürücü, ilginç, dramatik ve mizahi olayları film yapacak.

Sağlık Bakanlığı, medya kampanyalarında, dizi film ve senaryolarda kullanılmak üzere, bakanlığa bağlı olarak çalışan tüm sağlık personelinden yaşadıkları gerçek dramatik, ibret verici, düşündürücü, mizahi anıları topluyor. Bakanlık 81 il valiliğine gönderdiği genelgede, konuya hassasiyet gösterilmesini ve en geç 16 Mart'a kadar anıların bakanlıkta olmasını istedi.

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli sunumu, vatandaşların doğru bilgilendirilmesi için başlatılan medya ve eğitim faaliyeti hakkında 'Yaşanmış gerçek olaylar ve anılar' konulu bir genelde yayımladı. Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Vekili Dr. Seraceddin Çom imzasıyla yayımlanan genelgede, sağlık personelinin görevlerini yaptıkları sırada yaşadıkları gerçek olayları ve anıları bakanlığa göndermeleri istenildi. Sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli sunumunun yanında vatandaşların doğru bilgilendirilmesi, davranış tutum ve alışkanlıklarının doğru yönlendirilmesinin toplum sağlığı açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekilen genelgede, sağlık personelinin yaşadıkları ibret verici, düşündürücü, ilginç, dramatik, mizahi ve benzeri anıların medya kampanyalarında ve dizi film senaryolarında kullanılacağı belirtildi. Genelgede, "Sağlık müdürlüklerine bağlı tüm kurum ve kuruluşlardaki) görevlerini ifa ederken karşılaşmış oldukları ibret verici, düşündürücü, ilginç, dramatik, mizahi ve benzeri anılar var ise Genel Müdürlüğümüz Sağlık Ocakları Daire Başkanlığına resmi yazı ile, aynı zamanda email adresiyle de 16 Mart'a kadar bildirilmeleri rica olunur" denildi.

Genelge doğrultusunda tüm personelin bilgilendirildiğini söyleyen Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Hakkı Çelik, zaman zaman sağlık kuruluşlarında, özellikle de acil servislerde ilginç olayların yaşandığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*