Acil servise sopalı bıçaklı baskın

Acil servise sopalı bıçaklı baskın.7688
  • Giriş : 04.11.2008 / 18:34:00

Hastalarına bakılmadığını ileri süren bir grup, bıçak ve sopalarla acil servisi bastı, görevliyi yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hastalarına bakılmadığını ileri süren bir grup, bıçak ve sopalarla Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi´ni bastı. Gruba müdahale etmek isteyen bir güvenlik görevlisi, darp sonucu hafif yaralandı. Hastanenin güvenlik kameraları tarafından da görüntülenen olay, polisin müdahalesi sonucu yatıştırıldı. Taraflar, birbirlerinden şikayetçi olmadı.

Aşırı strese bağlı olarak felç geçiren Süsten Yalı, (48) dün (pazartesi) saat 20.30 sıralarında yakınları tarafından Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi´ne getirildi. Acil Servis görevlileri, 6 yataklarının da dolu olması nedeniyle, hastanın bir süre beklemesini istedi. Bunun üzerine hasta yakınları, doktorlarla tartışmaya başladı. Araya giren hastanenin güvenlik görevlileri 10 dakikalık bir çaba sonucunda taşkınlık yapan hasta yakınları güçlükle dışarı çıkardı.

Hasta yakınları, 20 dakika kadar sonra daha kalabalık bir grup olarak, tekrar hastaneye geldi. Ellerinde bıçak ve sopalarla acil servise giren hasta yakınları, kendilerine engel olmaya çalışan güvenlik görevlilerinden Ferman Nas´ı darp ederek, hafif yaraladı. Olay, takviye olarak gelen özel güvenlik görevlileri ile polisin müdahelesi sonucu yatıştırıldı. Hasta yakınları ve hastane görevlileri, birbirlerinden şikayetçi olmadı. Grup, bunun üzerine hastaneden ayrıldı. Hastanedeki kavga, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

SAĞLIK-SEN´DEN KINAMA

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi´nde hasta yakınları tarafından çıkartılan olayları kınadı. Acil Servis´te görevli doktor, hemşire ve özel güvenlik görevlilerini ziyaret eden Karaer, ``Geçmiş olsun'' dileğinde bulundu.

Karaer, burada yaptığı açıklamada, ``Acil Servis çalışanlarına yapılan bu saldırı bizleri fazlasıyla üzmüştür. Bu saldırı İnsana hizmet aşkı ile çalışan sağlık personellerini yıldıramayacaktır. Her türlü riski göze alarak çalışan ve insana değer veren sağlık çalışanları hiçbir saldırıyı hak etmemektedir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*