Acılar, sevinçleri gölgeledi

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

Lübnan'daki acı ve Gülle'nin kazası AK Parti'nin yaş günü kutlamasını engelledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti, her yıl 14 Ağustos'ta kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinlik ve eğlencelerle kutluyordu. Bu yıl 5'inci kuruluş yıldönümünü kutlayan AK Parti, Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle'nin geçirdiği Trafik Kazası sonrasında yaklaşık bir aydır yoğun bakımda kalması ve İsrail'in Lübnan'a saldırısından dolayı yaş gününü basın açıklamasıyla geçiştirdi.
AK Parti kuruluşunun 5'inci yıldönümü, il ve ilçe başkanlıklarında sessiz kutlandı. Afyonkarahisar'da da il binasında basın açıklamasıyla yapılan kutlamada hükümetin icraatları dile getirildi.

Her yıl 14 ağustos'ta kutlanan kuruluş yıldönümünün bu yıl Lübnan'daki acı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle'nin kazasından dolayı buruk geçtiğini belirten Afyonkarahisar İl Başkanı Burhanettin Çoban, 2001'den bu yana kat ettikleri engelleri dile getirdi.

Koalisyon ortaklarının kısır kavgaları, günden güne kötüye giden ve yönetilemeyen ve ardı arkası kesilmeyen ekonomik krizlerden bıkan bir ülke, geleceğinden umutsuz bir halkı devraldıklarını belirten Çoban, milletin beklentilerine Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki 'Türkiye sevdalıları'nın yanıt verdiğini kaydetti.

Sen-ben kavgalarının, kısır siyasi anlayışın AK Parti öncesinde kaldığını vurgulayan Çoban, "AK Parti 'insan' merkezli siyasi bir partidir. En üstün hizmetin, insana hizmet olduğuna inanır. İnsanın mutluluğu, huzuru, güveni ve sağlığı çalışmalarının hedefin teşkil eder." dedi.

Milletin sandığa yansıyan iradesiyle 3,5 yılı aşkın süredir ilkelerinden ve hedeflerinden taviz vermeden iktidar görevini yürüttüklerine değinen Çoban, tarihi başarılara imza attıklarını ifade etti.

AK Parti ile Türkiye'nin dışta da itibarının arttığını belirten Çoban, halkın hissiyatı ve düşüncelerinin dün olduğu gibi bugün de AK Parti'yle örtüştüğünü sözlerine ekledi.

Partinin kuruluş yıldönümüne Afyonkarahisar AK Parti Milletvekilleri Doç. Dr. Sait Açba, Halil Aydoğan, Ahmet Koca, merkez ilçe Başkanı ve Kadın Kolları Başkanı katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious