Acılı anneden teröre yanıt!

Acılı anneden teröre yanıt!.15337
  • Giriş : 29.07.2008 / 14:02:00

Güngören'deki patlamada ölen 3 yaşındaki Aleyna Çelik, Amasya'da toprağa verildi. Kızının bugün doğum günü olduğunu söyleyen acılı anne, teröre ders verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güngören'deki patlamalarda hayatını kaybeden 3 yaşındaki Aleyna Çelik, Amasya'da toprağa verildi. Acılı anne, "Kızımın bugün doğum günüydü. Doğum gününde giymek için gelinlik istemişti. Dolabında asılı kaldı." diye

Güngören'deki patlamalarda hayatını kaybeden 3 yaşındaki Aleyna Çelik, Amasya'nın Göynücek ilçesinde toprağa verildi.

Aleyna Çelik'in cenazesi, sabah erken saatlerde Ilısu köyündeki akrabalarının evine getirildi. Buradan köy camisine götürülen cenaze, kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

İstanbul'a 10 yıl önce taşınan anne Melike ve baba Günsal Çelik, cenaze töreninde yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

Anne Melike Çelik, “Benim canımı aldılar, Allah da onların canını alsın. Kızımın bugün doğum günüydü. Doğum gününde giymek için gelinlik istemişti. Dolabında asılı kaldı. Doğum günü hediyelerini veremeden kızım öldü. Ağlamıyorum, sevinmesinler. Onların gücü ancak benim kızıma yeter, Türk milletine yetmez” dedi.

Baba Günsal Çelik de “Bebekleri öldüren katiller için ne söyleyebilirim. Onlar bebek katili. Kızımın bugün doğum günüydü, doğum gününü kutlamak yerine, mezara koyduk” diye konuştu.

Cenaze törenine Aleyna Çelik'in ailesi, Vali Vekili Ayhan Durmuş, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kaya, Göynücek Kaymakamı Levent Öztil, 15. Eğitim Tugay Komutanı Yardımcısı Kurmay Albay Ceyhan Karagöz, Amasya Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Hasan Çelikgönülal, İl Emniyet Müdürü Mustafa Demirok ve vatandaşlar katıldı.

Annesi Melike Çelik ile birlikte anneannesi Perihan Özkul'u ziyarete giden Aleyna, akşam gezmek için annesi, anneannesi ve kuzeni Taha Yıldızlı ile dışarı çıktıklarında patlama meydana gelmişti. Patlamada Taha Yıldız da hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*