Acılı baba: Şehit olacağı içine doğmuştu

  • Giriş : 08.10.2007 / 14:15:00

Piyade Onbaşı Mehmet Yıldırım'ın Konya'nın Kadınhanı İlçesi'ne bağlı Örnek Köyü'ndeki evine ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bolu Dağ Komando Birliği'nden geçici görevle Şırnak'taki Gabar Dağı'nda devriye görevi yapan askerlere yönelik düzenlenen saldırıda şehit düşen Piyade Onbaşı Mehmet Yıldırım'ın Konya'nın Kadınhanı İlçesi'ne bağlı Örnek Köyü'ndeki evine ateş düştü. Yıldırım'ın Gabar Dağı'nda şehit düşmesinden kısa bir süre önce, yüksek tansiyon ve şeker hastası olan babaannesi 67 yaşındaki Emine Yıldırım'ın da köydeki evinde hayatını yitirdiği belirtildi.

Bolu Dağ Komando Birliği'nde vatani görevini yapan Mehmet Yıldırım, geçici görevle gittiği Gabar Dağı'nda devriye görevi yaptığı sırada teröristlerin saldırısı sonucu 12 arkadaşı ile birlikte şehit oldu. Acı haber Kadınhanı Örnek Köyü'nde yaşayan dedesinin evine dün akşam saatlerinde iletildi. Komutanlar ambulans ve sağlık görevlileri eşliğinde aileye evlatlarının şehit olduğu haberini vermek için eve geldiği sırada Yıldırım ailesi birkaç saat önce ölen babaanne Emine Yıldırım'ın cenaze işlemleri ile uğraşırken 5 çocuklarından biri olan Mustafa'nın şehit olduğu haberi aile ikinci kez yılıldı.

Babaanne Emine Yıldırım'ın yüksek tansiyon ve şeker hastalığı nedeniyle tedavi gördüğünü belirten yakınları, "Birkaç gündür hastanede yatıyordu. Olay günü hastaneden çıkmak istedi. Eve getirdik. Rahatı iyi gibi görünyordu. Akşam saatlerinde birden fenalaştı ve yaşamını yitirdi. 2 ay önce de eşi Mehmet Yıldırım yüksek tansiyon nedeniyle yaşamını yitirmişi. Peş peşe gelen iki cenaze nedeniyle şoktaydık. Daha kendimizi toparlayamamışken birkaç saat sonra askerimizin şehit düştüğü haberini aldık. Mehmet babaannesini çok severdi. Vefat ettiği haberini vermek için onu aradık ama bulamadık. Bugünkü cenazeye çağıracaktık ancak onun da cenazesi geldi. Dünya başımıza yıkıldı. Meğer bizim onu aradığımız sırada o da dağda şehit düşmüş" dedi.

Şehit er Yıldırım'ın dedesi Mehmet Yıldırım da 2 ay önce yüksek tansiyon nedeniyle öldüğü bildirildi.

ŞEHİT OLACAĞINI BİLİYORDU

Denizli'de yaşayan ve işsiz olduğu belirtilen acılı baba 45 yaşındaki Ali Yıldırım, ayakta durmakta güçlük çekti. Oğlunun şehit düşmeden birkaç gün önce tüm akrabalarını tek tek aradığını anlatan baba Yıldırım, "Tezkeresine 25 gün kalmıştı. Son konuşmamızda tezkere alamayacağını söyledi. Sürekli dağda olduğunu ve başının yanından mermiler geçtiğini anlattı, `Ateşler içindeyim' dedi. Şehit olacağı içine doğmuştu" dedi.

ANNESİNİN CENAZESİ İÇİN GELDİ OĞLUNUN ÖLÜM HABERİNİ ALDI

Gözü yaşlı şehit annesi 45 yaşındaki Elife Yıldırım ise, "Denizli'den annemin cenazesi için gelmiştim. Ancak oğlumun ölüm haberini aldım. Komutanlar ölüm haberini verince yıkıldım. Zaten içimde bir korku vardı. Hep acı haberini bekliyordum. Sürekli, `Ya gazi ya da şehit olacağım' diyordu" diye konuştu.

Örnek Köyü sakinleri ise sabah saatlerinden itibaren cenaze evine akın etti. Köylüler evlerine Türk bayrakları astı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious