Acılı şehit yakınları DTP'lilerin gecesine baskın yaptı

Acılı şehit yakınları DTP'lilerin gecesine baskın yaptı.17260
  • Giriş : 27.04.2008 / 22:45:00

Sakarya'da şehit yakınları, DTP'lilerin eğlencesini basınca polis müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sakarya'da şehit yakınları DTP'nin düzenlediği geceyi, salona girerek protesto etmek istedi, ancak polis gruba izin vermedi.

DTP Sakarya İl Teşkilatı, bir düğün salonunda kültür ve dayanışma gecesi düzenledi. Geceye DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Bilici de katıldı. Salona basın mensupları alınmadı.

DTP'nin gece düzenlediğini öğrenen bir grup şehit yakını salona girerek, DTP'yi protesto etmek istedi. Geçtiğimiz günlerde Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri tarafından araziye döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Komando Çavuş Tuncay Özdemir'in memleketi Sakarya'nın Karapürçek ilçesinden iki otobüsle gelen şehit yakınları, Ankara Caddesi'ndeki düğün salonundaki programı protesto etmek istedi.

Düğün salonuna girmek isteyen şehit yakınlarına çevik kuvvet polisi engel oldu. Bunun üzerine şehit yakınları bayrak açtı, PKK aleyhine slogan attı. İçeri de girmek isteyen gruba çevik kuvvet polisi engel oldu. Bu sırada şehit yakınları ile çevik kuvvet arasında arbede yaşandı.

Bunun üzerine şehit yakınları caddede oturma eylemi yaparak trafiği kapattı. Grup İstiklal Marşı okudu.

Gerginliğin sürmesi üzerine olay yerine panzerler geldi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü de alarma geçti, takviye için evlerinde olan polisler göreve çağırıldı.

Sakarya Valisi Hüseyin Atak da gerginliğin artması üzerine salon önüne gelerek, grubu yatıştarmak için konuşma yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious