Açılışı Erdoğan yapacak

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin en büyük termal otelinin açılışını Başbakan'ın yapması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba, yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'u açılışlar için davet ettiklerini söyledi.

Deva Termal Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Acar, bin 500 yatak kapasitesi ve 2 bin metrekarelik hastanesiyle Türkiye'nin en büyük termal sağlık merkezini Afyonkarahisar'da hizmete açıyor.

Afyonkarahisar'da 120 bin metrekare arazi alan Acar, 2003'te termal villaların inşaatına başladı. 2004'te, Bayındırlık eski Bakanı Zeki Ergezen'in temelini atmasıyla Korel Termal Otel'in yapımına başlandı. 120 bin metrekare arazi üzerine yapılan 5 yıldızlı termal otelin 60 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor.

Termal otel yapmaya karar vermeden önce yurtiçi ve yurtdışında araştırma yapan işadamı Acar, deniz, kum ve güneş turizminin cazibesini kaybettiği soncuna vararak, yatak kapasitesiyle değil, sağlık merkezi olarak Türkiye'nin en büyük termal otelini yapmaya karar verdiğini söylüyor.

Acar, otelin altındaki 2 bin metrekarelik hastanede 7 doktorun sürekli hizmet vereceğini belirtti. Hastanede diş kontrolünden diyaliz merkezine kadar bütün bölümler bulunacak. Termal merkeze tatil yapmak amacıyla gelenler de önce doktor kontrolünden geçecek. Tatile gelenler, şifalı suda günlük ne kadar kalması gerektiğini doktordan öğrendikten sonra gerçek manada sağlıklı bir tatil yapmış olabilecek.

Sait Açba, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Turizm Bakanı Atilla Koç'u Korel Termal Otel'in açılışı için Afyonkarahisar'a davet ettiklerini bildirdi. Ali Acar da, bütün hazırlıkların tamamlandığını kaydederek, Başbakan Erdoğan'dan haber beklediklerini aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious