Acıyı çocuklarımız çekecek

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de büyük bir hekim açığı olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çanakkale'deki incelemelerini sürdüren Bakan Akdağ, sağlık ocaklarını ve devlet hastanelerinde incelemelerde bulundu. Türkiye'de büyük bir hekim açığı olduğunu kaydeden Akdağ, "Önümüzdeki 50 yıl için Türkiye'deki hekim sayısını iki misline de çıkartsak işsizlik diye bir problem hekimlerimiz için yok. Bizim hekimlere ihtiyacımız var. Türkiye'de hekim sayısının arttırılması şart, bunu bugün yapmazsak 20 sene sonra bunun acısını çocuklarsımız çekecek. Bizler biraz daha yaşlanmış olacağız. Bizim sağlık ihtiyaçlarımız daha fazla olacak biz çekeceğiz." diye konuştu.

Bazı illerde yaptığı denetimler sırasında gördüğü eksiklikler sonrası yetkililere fırça atan Bakan Akdağ, Kepez Sağlık Ocağı'nda görevli hemşireleri ayaküstü sorduğu sorularla sınav yaptı. Bakanın sorduğu soruların hepsini doğru cevaplandıran hemşirelere Bakan Akdağ, "Bunların hepsi profesör olmuş. Aferim size, ilk altı ay anne sütü kampanyasında yüzde 98 başarı sağlayan bu personelin ödüllendirilmesi gerekir." dedi.

Akdağ, daha sonra Şehitlik Devlet Hastanesini ziyaret etti. Akdağ, buradaki hastaların kullandığı oturma koltuklarında bir süre oturarak koltukların rahat olup olmadığını test etti.

Çocuk polikliniğini de ziyaret eden bakan Akdağ'ı, burada elinde çiçeklerle akciğer hastası olan ve iyileşen 7 yaşındaki Öznur Uzun karşıladı. Küçük kızı karşısında gören Akdağ, kızı öpmek için izin istedi. Çiçekleri Uzun'un elinden alan Bakan, minik kıza oyuncak tavşan hediye etti.

Recep Akdağ, buradaki ziyaretin ardından Kolin Otel'de basına kapalı olarak yapılacak olan sağlık toplantısına katılacak. Pazar gününü ailesiyle birlikte şehitlikleri gezerek geçirecek olan Bakan Akdağ, karayoluyla İzmir'e gitmek üzere Çanakkale'den ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious