Kasımpaşa, Eskişehirspor'u konuk etti

Kasımpaşa, Eskişehirspor'u konuk etti.21127
30.08.2016 / 01:12:23

Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Kasımpaşa, Eskişehirspor’u konuk etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Eskişehirspor, ilk yarısı golsüz sona eren maçta Kasımpaşa’yı deplasmanda 2-0 mağlup etti ve puanını 10’a yükseltti. 13 . dakikada sağ kanattan serbest atış kullanan Viudez'in ceza sahasına gönderdiği topa Elyasa Süme'nin yaptığı kafa vuruşunda, meşin yuvarlak üstten autta gitti.
23. dakikada sol çaprazdan kazanılan serbest vuruşta Erkan Zengin'in şutunda, topu kaleci İlker Avcıbay kornere tokatladı.
30. dakikada Erman Kılıç'ın pasında ceza yayının hemen dışında topla buluşan Aytaç Kara'nın sert şutunda, meşin yuvarlak az farkla yandan dışarı çıktı.

41. dakikada Erkan Zengin'in soldan ortasında ceza sahası içinde arka direkte Kamara'nın yaptığı vuruşta, top üstten auta gitti.

İlk yarıda başka önemli pozisyon olmadı ve takımlar soyunma odasına golsüz eşitlikle gitti.

İkinci yarıda etkili bir oyun ortaya koyan Eskişehirspor, 63. dakikada Diego Angelo ile 1-0 öne geçti. Kırmızı-Siyahlılarda Diomansy Kamara, 90. dakikada skoru 2-0’a getirdi ve maçın skorunu belirledi. Bu skorla Kasımpaşa 9 puanda kalırken, Eskişehirspor 10 puana yükseldi ve ligde 6. Sıraya yükseldi.

Gençlerbirliği Fenerbahçe maçı özeti

Kanarya ligdeki yürüyüşünü emin adımlarla sürdürüyor. Zorlu Gençlerbirliği deplasmanını Kuyt’ın tek golüyle aşan Sarı-Lacivertliler üst üste 5’inci galibiyetini elde etti. Maç fazlasıyla Beşiktaş’ın önünde liderliğe kuruldu.

Fe­ner­bah­çe lig­de­ki bü­yük çı­kı­şı­nı sür­dü­rü­yor. Sa­rı-La­ci­vert­li­ler çe­ki­ne­rek git­ti­ği Baş­kent dep­las­ma­nın­da Genç­ler­bir­li­ği’ni 1-0 mağ­lup ede­rek lig­de üst üs­te 5’in­ci ga­li­bi­ye­ti­ni el­de et­ti. Bu so­nuç­la maç faz­la­sıy­la Be­şik­taş’ın önün­de 15 pu­an­la li­der­lik kol­tu­ğu­na otur­du.

17. DA­Kİ­KA: Al­per’in pa­sın­da top­la bu­lu­şan Me­ire­les’in vu­ru­şu­nu, ka­le­ci Ra­ma­zan kor­ne­re to­kat­la­dı.

23. DA­Kİ­KA: Ge­li­şen Fe­ner­bah­çe ata­ğın­da Sow’un sol ta­raf­tan yap­tı­ğı or­ta­da, ka­le­ci Ra­ma­zan Kö­se to­pu to­kat­la­dı. Son ola­rak me­şin yu­var­la­ğı önün­de bu­lan Me­ire­les’in vu­ru­şun­da, Ra­ma­zan Kö­se to­pa sa­hip ol­du.

27. DA­Kİ­KA: Ca­ner’in kul­lan­dı­ğı ser­best vu­ruş- ­ta, ce­za sa­ha­sı için­de iyi yük­se­len Ege­men’in ka­fay­la yap­tı­ğı vu­ruş­ta, top üst­ten au­ta git­ti.

49. DA­Kİ­KA: Ce­za ala­nında Jimmy'nin vu­ru­şun­da Ege­men to­pa mü­da­ha­le et­ti. Genç­ler­bir­li­ği­li oyun­cu­lar Ege­men'in to­pa eliy­le mü­da­ha­le et­ti­ği ge­rek­çe­siy­le pe­nal­tı iti­raz­la­rın­da bu­lun­du.

58. DAKİKA: Mehmet Topal’ın ceza alanı dışından yaptığı sürpriz vuruşta, top yan direkten döndü.

60. DA­Kİ­KA: Ca­ner’in kor­nerin­de tam bir ka­ram­bol oluş­tu ve ka­le sa­ha­sı için­de to­pa son do­ku­nan Kuyt, to­pu ağ­lar­la bu­luş­tur­du: 0-1.

63. DAKİKA: Gökhan’ın uzun pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Sow’un, kaleciyi geçtikten sonra yaptığı vuruş auta gitti.

84. DA­Kİ­KA: Kö­şe vu­ru­şun­da ce­za ala­nı­na ge­len to­pa yük­se­len Öz­gür, to­pa eliy­le mü­da­ha­le et­ti­ği için ön­ce ikin­ci sa­rı­yı ar­dın­dan kır­mı­zıyı gör­dü.

90. DA­Kİ­KA: Sağ ka­nat­tan ce­za ala­nı­na gi­ren Eme­ni­ke'nin aşırt­ma vu­ru­şu ka­le­ci Ra­ma­zan'a geç­ti ama ka­le­ye git­me­di.

Emenike: Maçın yıldızı benim!

Fe­ner­bah­çe’de­ki 5’in­ci ma­çın­da da gol­le ta­nı­şa­ma­yan Eme­ni­ke şans­sız­lık­tan ya­kın­dı. Ni­jer­ya­lı “Fut­bol böy­le bir oyun. Bazen şans­sız­lık­lar olu­yor. Ne ya­pa­bi­li­rim ki? Ba­şı­mı yu­ka­rı­ya kal­dı­rıp elim­den ge­le­ce­ni ya­pa­ca­ğım” de­di. Eme­ni­ke “Sa­na gö­re ma­çın yıl­dı­zı kim­di” so­ru­su­na ise “Benim” ya­nı­tı­nı ve­re­rek kah­ka­ta at­tı. Bu arada Fe­ner­bah­çe’nin ga­li­bi­yet go­lü­nü atan Kuyt ise “Şu an­da li­gin li­de­ri­yiz. Çok önem­li bir adım at­tık. Ge­le­cek haf­ta Trab­zons­por’u ye­ne­rek li­der­li­ği­mi­zi per­çin­le­mek is­ti­yo­ruz” diye konuştu.

“Her maçı kazanacağız”

Ersun Yanal, kazanmak için sahaya çıktıklarını ve kazandıklarını belirterek skorun daha farklı olabileceğini belirtti.

“Oyuncularımızın saha içindeki tutumu, özellikle ikinci yarıda maçı istemeleri çok önemli bir referans oldu” diyen Yanal şöyle konuştu:

“Bugün mücadele ederek kazandık. İyi bir takımız. Her mücadelenin içerisinde olmaya çalışıyoruz. Tam olarak skor değil tavır olarak da kazanan bir Fenerbahçe vardı. Kazandıkça morallenen değil, sahaya sadece kazanmak için çıkan bir Fenerbahçe için çalışıyoruz.

Tüm oyuncularımız ile birlikte oynamaya çalışıyoruz. Bu seri devam edecek. Bundan sonraki her maçı da kazanacak güçteyiz ve kazanacağız da.” Yanal, hakemlere ilişkin bir soruyu ise “Hakemler ve rakiplerle ilgili konuşmuyo- ruz. Kendimize bakıyoruz” diye yanıtladı.

Maça, geçtiğimiz hafta olduğu gibi ilk 11’de başlayan Musa Sow son dakikalarda oyundan alındı.  Teknik direktör Ersun Yanal Senegalli futbolcuyu sarılarak kutladı.Gençlerbirliği ligde 9 maç sonra evinde kaybetti. Başkent ekibi evinde son yenilgisini 9 Şubat 2013’te Eskişehirspor’a karşı 2-0’lık sonuçla almıştı.

Webo: İtici güç olduk

Fenerbahçe’de Pierre Webo, zor bir maç olacağını bildiklerini, ilk yarıda sıkıntı yaşadıklarını ancak ikinci yarıda sahada birbirlerine itici güç olduklarını söyledi. Galibiyeti hak ettikleri yorumunu yaptı.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*