Ada, Dünya Kupası'nı istiyor

Ada, Dünya Kupası'nı istiyor .9693
  • Giriş : 18.05.2009 / 21:27:00

İngiltere Futbol Federasyonu, ''Dünya Kupası'nı İngiltere'ye Getirelim'' kampanyasını başlattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere Futbol Federasyonu, 2008 Dünya Kupası'na ev sahibi adaylığı başvurusunun ardından, İngiltere Başbakanı Gordon Brown'ın da katıldığı bir toplantıyla ''Dünya Kupası'nı İngiltere'ye Getirelim'' kampanyasını başlattı.

Başkent Londra'nın en büyük statlarından biri olan Wembley'de yapılan kampanya açılışında, İngiltere'yi pek çok uluslararası turnuvada başarıyla temsil etmiş eski futbolcuların yanı sıra, İngiltere Milli Takımı futbolcuları David Beckham ve Wayne Rooney de hazır bulundu.

Toplantı, Prens William'ın mesajının da yer aldığı bir video gösterisiyle başladı. Genç Veliaht Prens William, mesajında, bu turnuvayı düzenlemenin, İngiliz halkı için büyük bir fırsat olduğunu belirtirken, ülkedeki her kentin, kimliğini futboldan referans aldığına işaret etti. William, İngiltere'nin unutulmaz ve gerçek bir Futbol festivali yaşatmak için her türlü özelliğe sahip bir ülke olduğunu iddia etti.

İngiltere Başbakanı Gordon Brown da kampanyanın açılışını, ''İngiliz Futbol tarihinin en heyecan verici günlerinden biri'' şeklinde tanımlarken, bu kupaya ev sahipliği yapacak olmanın büyük bir ayrıcalık olduğunu, İngiltere'nin de bu ayrıcalığı yaşamak için gereken her türlü özelliğe sahip olduğunu savundu.

2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği kampanyası için çalışmanın, her İngiliz için bir milli görev olduğunu belirten Brown, kendisi ve hükümeti adına, bu görevi en iyi biçimde yerine getirmeye söz verdi.

-DİĞER KONUŞMACILAR-

İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı Lord David Triesman da İngiltere'nin Dünya Kupası finallerine ev sahipliği yapma hakkını elde etmesi halinde, bu olayı tam bir Futbol festivaline çevirebileceklerinden kuşkusu bulunmadığını söyledi. Triesman, futbolun dünya kamuoyunu başka hiçbir olayın yapamadığı kadar birleştirebildiğine de dikkat çekerken, istisnai bir dünya kupası organizasyonu yapacaklarına inandıklarını bildirdi.

Kampanya Başkanı Andy Anson da İngiltere'nin teknik, coğrafi koşullar ve tesis yeterliliğiyle 2018'e ev sahipliği yapmayı hak ettiğini iddia etti.

Milli futbolcular Wayne Rooney ve David Beckham da İngiltere'nin 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapma konusunda en doğru ülke olduğunu, bunun en büyük gerekçesinin de İngiliz halkının Futbol tutkusuyla izah edilebileceğini söyledi.

Rooney, ''2018'e ev sahipliği yapabilirsek, bu inanılmaz bir şey olur. Umarım ben de hala Futbol oynuyor olurum ve bu heyecanı bizzat yaşarım'' dedi.

Beckham ise İngiltere'nin, ev sahipliği yaptığı 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı, Futbol tutkunu küçük bir çocukken izlediğini belirtirken, bu tür büyük organizasyonların yapıldığı ülkedeki çocuk ve gençlerin, futbola merak salacağını, bunun da onların bu alanda ilerlemesine büyük fayda sağlayacağına işaret etti.

Konuşmaların ardından, Başbakan Brown, Wayne Rooney ve David Beckham ve bir grup öğrenci, Wembley Stadı'nın çimleri üzerinde 2018 Dünya Kupası'nı temsil eden dev topla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*