Ada'da rüşvet skandalı

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Dünya'nın en çok izlenen ligi olan İngiltere Premier Ligi rüşvet skandalıyla çalkalanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya'nın en zevkli ve en çok izlenen liglerinden biri olan İngiltere Premier Ligi, günlerdir rüşvet skandalıyla çalkalanıyor. Fenerbahçe'den giden Nicolas Anelka'nın transfer olduğu Bolton Wanderes'in teknik patronu Sam Allardyce ve Portsmouth Teknik Direktörü Harry Redknopp'ın da rüşvet skandalına karıştığı olayda, gizli incelemeler yapan bir ajansın, Premier Lig'de yaklaşık sekiz teknik adamın rüşvet kabul edebileceği eğiliminde olduğunu açıkladı. Bolton Wanderes Teknik Direktörü Sam Allardyce ve Harry Redknopp'un ise yasal olmayan yollardan futbolcu transferinde rüşvet aldıkları ortaya çıktı.

Daha önce Belçika'da başlayan yasal olmayan yollardan rüşvet alma olayı, Türkiye'ye de sıçramıştı. Daha sonra İtalya'da ortaya çıkan rüşvet olayında, Juventus 2. lige düşürülmüş, Milan, Lazio ve Fiorentina takımları ise puan silme cezalarına çarptırılmıştı. İngiltere'de ise birkaç gündür basında çıkan haberlerde de rüşvet olayının İngiltere'ye sıçradığını gösterdi.

BBC kanalının dün gece Panorama programında ortaya çıkardığı gizli kamera kayıtlarında, dünyanın saygın teknik adamları alacakları 30 ile 50 bin sterlinlik para miktarına karşılık futbolcu transferine onay veriyorlar.Rüşvet olayında adı geçen isimler, Sam Allardayce ve oğlu Craig Allardyce, Frank Arnesen, Pompey Teknik Direktörü Haryy Redknapp, New Castle Asistanı Kevin Bond.

Bu arada Premier Lig'in adı geçen isimlere ne gibi cezalar vereceği önümüzdeki günlerde netleşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious