Adalet Bakanı, Yargıtay'ı anlayışla karşıladı

Adalet Bakanı, Yargıtay'ı anlayışla karşıladı.12242
  • Giriş : 24.05.2008 / 12:42:00

Bakan Şahin, partisinin Antalya İl Başkanlığınca basına kapalı olarak düzenlenen İlçe Başkanları Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, ''Sayın Yargıtay Başkanının bugün basına da yansıyan (Bu konudaki tartışmaları daha fazla uzatmayalım) şeklindeki veya benim öyle anladığım değerlendirmesini, büyük bir anlayışla karşıladığımı ifade etmek istiyorum'' dedi.

''Tartışmalara yeni boyutlar ekleme gibi bir düşünce içerisinde değilim'' diyen Mehmet Ali Şahin, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in bugün gazetelerde yer alan beyanatıyla ilgili sorulara da şu yanıtı verdi:

''Ben Adalet Bakanı olarak değerlendirme yaptım. Hükümet adına da Sayın Cemil Çiçek değerlendirme yaptı. Her şey kamuoyunun önünde cereyan ediyor. Sayın Yargıtay Başkanının bugün basına da yansıyan (Bu konudaki tartışmaları daha fazla uzatmayalım) şeklindeki veya benim öyle algıladığım değerlendirmesini, büyük bir anlayışla karşıladığımı ifade etmek istiyorum. İki gün önce (Keşke böyle bir bildiri yayımlanmasıydı, biz de bir açıklama yapmak zorunda kalmasaydık) diye bir değerlendirme yapmıştım. Onu tekrar hatırlatıyorum.''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın yaptığı açıklamaların da hatırlatılması üzerine Bakan Şahin, ''Açıklamalar ortadır. Herkes bu açıklamalardan gerekli sonuçları çıkarır. Yeni bir cümle, yeni bir ifadede bulunmak istemiyorum'' diye konuştu.

Adalet Bakanı Şahin, bugün partisinin İl Danışma Kurulu, yarın, 4 gündür devam eden Yargı Teşkilatı Toplantısı'nın kapanışlarına katılacağını anımsatarak, ''Her zaman söylediğim gibi hükümet olarak işlerimize bakıyoruz. Türkiye'nin çözüm bekleyen yığınla sorunu var. Bu sorunlarla uğraşmak AK Parti iktidarı olarak öncelikli meselemiz, hedefimizdir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious